Koncert k 30. výročí odd.kytary na pražské HAMU

Volný čas, Hudba

V letošním roce – přesně 4. října 2012 – uplyne rovných 30 let od chvíle, kdy bylo dopřáno prof. Štěpánu Rakovi založit obor kytara na pražské HAMU.

Naplnil tím sen svého profesora – pana Štěpána Urbana. Do té doby se kytara v naší zemi totiž vyučovala jen na středoškolské úrovni, tedy na konzervatořích.

K tomuto výročí se prof.Štěpán Rak spolu se svým kolegou prof. Milanem Zelenkou – též kytarovou legendou u nás i ve světě, rozhodli uspořádat slavnostní koncert na němž všichni umělci vystoupí bez nároku na honorář.

Bude se konat 24. října od 19:30 hod v překrásném prostředí sálu Bohuslava Martinů na Hudební akademii múzických umění v Praze.

Na koncertě vystoupí jednak profesoři Štěpán Rak a Milan Zelenka, ale přizváni budou i vybraní absolventi oboru kytary, jakož i výteční studenti současní. A těšme se i na fenomenální Pražské kytarové kvarteto. A pokud konstelace hvězd dovolí, na všechny posluchače čeká i překvapení. Vystoupí známá česká mezzosopranistka Edita Adlerová, společně s Miroslavem Žárou(též vynikajícím absolventem Š. Raka) – a předvedou kus vskutku excelentní – Bisetovu Habaneru ze světoznámé opery Carmen.

Celý večer je pojat jako večer autorský, zazní tedy skladby z díla Štěpána Raka a Milana Zelenky.

Více podrobných informací přineseme počátkem měsíce října. Ale neváhejte a datum 24. října si již zaškrtněte ve své kulturním kalendáři. Vždyť třicetiny stojí za to oslavit.

Iva Klusalová

zástupce prof. Štěpána Raka

www.stepanrak.cz 

Kontakty

www.stepanrak.cz

Termíny