OSLAVY MEZINÁRODNÍHO DNE SENIORŮ V AFI PALÁCI S EVOU PILAROVOU, JOSEFEM SOCHOREM A DUEM EVA A VAŠEK

Volný čas

Ve středu 3. října od 13 hodin bude AFI Palác patřit všem seniorům. U příležitosti oslav Mezinárodního dne seniorů, který připadá na 1. říjen, je připraven bohatý kulturní program plný písniček, jež nestárnou. Mezinárodní den seniorů byl poprvé zařazen mezi významné dny OSN v roce 1998. Letošní rok byl Evropskou komisí vyhlášen rokem aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity.

 

Svátek seniorů, který putuje po řadě měst v celé České republice, vznikl jako poděkování dědečkům a babičkám, na které se dnes často zapomíná. Cílem oslav Svátku seniorů je nejen připomenutí úcty, vděku za jejich lásku, péči a práci pro společnost, ale připravit oslavencům prožití příjemného odpoledne a umožnit jim společná setkání jak se svými vrstevníky, tak s mladší generací.

 

Hudební odpoledne v AFI Paláci bude plné evergreenů, ale i novějších písniček od stálic naší populární scény – vystoupí zde pěvecká legenda s jedním z nejlepších hlasů Eva Pilarová a zpěvák Josef Sochor.

 

Jako první vystoupí zpěvák Josef Sochor, který svou tvorbou navazuje na způsob interpretace hvězd české populární hudby pozdních padesátých a raných šedesátých let – Jiřího Vašíčka, Rudolfa Cortéze, Jiřího Popppera, Richarda Adama a dalších.  Nejbližší jsou mu písničky ze swingové éry a to hlavně z orchestru Glenna Millera. Mikrofonu se dále chopí  Eva Pilarová, která působila ve slavném divadle Semafor a mnoho lidí si ji spojuje např. s písničkami Kočka není pes, Oliver Twist nebo s duety Ach, ta láska nebeská s Waldemarem Matuškou či Je nebezpečné dotýkat se hvězd s Karlem Gottem.  Večer vyvrcholí vystoupením oblíbeného pěveckého dua Eva a Vašek, jehož repertoár zahrnuje nepřeberné množství písniček nejrůznějších žánrů – od lidových písní, přes dechovku, country, pop music, trampské písně, až po písničky z Chorvatska.

 

Vystoupení hvězd bude zdatně sekundovat Taneční kroužek při Seniorcentru Pardubice a seniorský pěvecký sbor „Návrat“ z Pardubic, jejichž protagonisté ukážou, že aktivního života se lidé nemusí vzdávat ani v pokročilejším věku.  Ke slovu se také dostanou političtí představitelé města, účast přislíbil náměstek hejtmana Pardubického kraje, Ing. Roman Línek, primátorka města Pardubic MUDr. Štěpánka Fraňková a Ing. Pavel Šotola, radní pardubického kraje.

 

„Akce pořádané v AFI Paláci pro děti i dospělé se setkávají vždy s velkým ohlasem a tak jsme rádi, že můžeme připravovat plnohodnotný program i pro seniory. Samozřejmostí je vstup na akci zdarma, některé obchody a kavárny budou během dne nabízet zákazníkům různé slevy a akční nabídky,“ uvedla Zuzana Kubíčková, marketingová manažerka AFI Paláce.

Termíny