LEGO FESTIVAL V GALERII HARFA POKRAČUJE. TATO SOBOTA BUDE PATŘIT LEGO ROBOTOVI

Výstava, Volný čas, Pro děti

LEGO festival, který je k vidění do 14. října v Galerii Harfa, přináší další lákadlo pro hravé milovníky tohoto celosvětového fenoménu. Tuto sobotu, 29. září, od 13 do 17 hodin, předvede Stanice techniků při Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy, co všechno dokáže LEGO robot.

Robot je ovládán robotickou kostkou, ke které jsou připojeny až tři motory a senzory rozpoznávající tlak, světlo, vzdálenost a zvuk. Robot je programován pomocí programu Mindstorm Labs, který byl pro robotickou kostku speciálně vytvořen.  

Kromě robota se v sobotu mohou návštěvníci LEGO festivalu těšit na hrací zónu LEGO Friends a LEGO Ninjago a zahrát si LEGO hry na konzolích Xbox360 aPlaystation 3. Módní a taneční přehlídka dětského oblečení LEGO Wear se v průběhu odpoledne bude střídat se zábavnými soutěžemi a kvízy. CK Neckermann představí zájezdy do světa LEGOLAND© Deutschland a k návštěvě pozve SOUKROMÉ MUZEUM LEGA v Praze. Po celou dobu trvání festivalu nabídnou obchody BAMBULE, LEGO WEAR a DATART slevy na produkty spojené s tématikou LEGO. 

LEGO festival připravil pro širokou veřejnost také řadu soutěží, ve kterých je možné získat zajímavé ceny. Vystavovatelé LEGO modelů z řad veřejnosti budou soutěžit o 3 hlavní ceny – zájezdy do světa LEGOLAND© Deutschland. Jednoho vítěze určil certifikovaný LEGO builder Dirk Denoyelle, který Galerii Harfa navštívil minulou sobotu. Druhý vítěz vzejde z hlasování návštěvníků LEGO festivalu a třetího vyberou hlasující na internetu – na speciálních LEGO stránkách http://galerieharfa.cz/lego.

Vedle Info stánku v Galerii Harfa je umístěna mozaika loga LEGO sestavená z LEGO figurek. Na konci festivalu bude odměněno 5 tipujících, kteří co nejpřesněji odhadnou, kolik figurek bylo použito pro sestavení mozaiky. V rámci doprovodných programů se budou konat další soutěže o zajímavé ceny. Každý den bude vylosován jeden návštěvník festivalu, který obdrží stavebnici LEGO.

Z historie značky LEGO

Skupina LEGO Group vznikla již v roce 1932, tehdy se ale zaměřovala na výrobu dřevěných hraček. Zlom nastal v roce 1947, kdy majitelé firmy Ole Kirk a jeho syn Godfred Christiansenové obdrželi vzorek samojistících kostek z Británie. Plast ale ještě několik let prohrával s tradičním materiálem dřevem, navíc bylo zaklapávání jednotlivých kostek poměrně omezené a zákazníci stavebnice vraceli. Až v roce 1954 se značce LEGO začalo dařit - a to poté, co byly vyřešeny technické nedostatky a kostičky byly přepracovány do podoby, jak je známe dnes. Z LEGO stavebnic se stal celosvětový fenomén, se kterým vyrůstaly miliony dětí po celém světě. Také výroba se stala mezinárodní – výrobní závody jsou v Dánsku, Švýcarsku, USA, Jižní Koreji, Maďarsku, ale také v Česku v Kladně. (zdroj: www.svetlega.cz)

www.galerieharfa.cz

Termíny