Slavnostní otevření nové rozhledny na Miloňové ve Velkých Karlovicích

Volný čas

Velké Karlovice mají novou rozhlednu na Miloňové


Turisté získali pro své podzimní toulky valašskou krajinou nový atraktivní cíl. Nad Velkými Karlovicemi na vrchu Miloňová (846 m n. m.) stojí nová rozhledna, která je od konce září přístupná veřejnosti.


Dřevěná věž o výšce 24 metrů stojí na kamenné podestě. Vyhlídková plošina umístěná 20 metrů nad okolním terénem umožňuje kruhový výhled do okolní krajiny.

 

Rozhlednu postavil náš podnik Lesy České republiky, s. p. v rámci tzv. „Programu 2020“, prostřednictvím kterého realizuje zajištění cílů veřejného zájmu. Architektem stavby byl meziříčský architekt Antonín Závada, který rovněž projektoval Jurkovičovu rozhlednu v Rožnově pod Radhoštěm. Pro realizaci vlastní stavby, která přišla na 1,2 mil. Kč, byla vybrána firma RESA. V rámci dokončovacích prací budou ještě provedeny terénní úpravy okolí, přístupových cest a jejich značení,“ uvádí technické podrobnosti Martin Pavlíček, ředitel krajského ředitelství LČR.

 

Velké Karlovice leží v krásné přírodě. Oblíbené hřebenové trasy sice nabízejí výhledy na okolní hory, ale rozhledna je postavena tak, abyste viděli současně jak hřeben Vsackých Beskyd, tak Javorníků. Navíc umožňuje pohled na naši obec z ptačí perspektivy, což je pro turisty jistě zajímavé. Jsme rádi, že spolupráce s Lesy České republiky při podpoře turistiky v regionu nese své ovoce“, hodnotí budoucí přínos rozhledny starosta Velkých Karlovic Miroslav Koňařík.

 

Slavnostní otevření rozhledny je naplánována na sobotu 20. října od 13 hodin.


Kontakty:
Informační centrum, Velké Karlovice 299, tel. 571 444 039, icentrum@velkekarlovice.cz

Termíny