OBJEVTE PODMOŘSKÝ SVĚT V NÁKUPNÍM CENTRU OAZA KLADNO

Výstava

Nákupní centrum OAZA Kladno hostí výjimečnou výstavu o životě pod mořskou hladinou. Výstava z produkce společnosti PiranhaFilm obsahuje velkoformátové fotografie cestovatele Richarda Jaroňka, které zachycují pozoruhodně pestrý život v mořských vodách. Výstava je v nákupním centru OAZA k vidění od tohoto pátku 21. září a potrvá celý měsíc, až do 21. října.  

Na návštěvníky NC OAZA čekají velkoformátové fotografie pořízené při potápění převážně v jihoafrických mořích během posledních dvou let. Zachycují živočichy, kteří jsou dnes již na pokraji vyhynutí nebo se ve volné přírodě vyskytují velmi vzácně. Na fotografiích jsou zobrazeni i nebezpeční žraloci, k nimž se cestovatel, fotograf a potápěč Richard Jaroněk potápí již 10 let. 

Součástí expozice je také moderní i historická potápěčská výstroj, maketa a čelisti žraloka, miliony let staré fosilie žraločích zubů a pestrá škála dalších mořských artefaktů, 3D exponáty a spousta filmů s mořskou tématikou. Každý návštěvník bude mít navíc šanci zapojit se do vědomostní soutěže a získat ceny od společnosti PiranhaFilm a Richarda Jaroňka. 

„Komplexní zážitek z výstavy umocňují předměty spojené s objevováním podmořského světa, například kompas vylovený českou expedicí z vraku lodi na Maledivách, replika historické potápěčské helmy ze sbírky „českého žraločího muže“ Steva L. Lichtaga nebo vzácné, miliony let staré fosilie. Věříme, že díky nádherným fotografiím a propracovaným detailům výstava zaujme nejen milovníky mořského světa,“ uvedl Ing. Jaroslav Lindner, marketingový koordinátor NC OAZA Kladno. 

PIRANHAFILM
Filmová a produkční společnost cestovatele, polárníka a dobrodruha Petra Horkého, která se věnuje filmové výrobě, audiovizuálnímu zpracování a produkcí výstav a mediální komunikaci. www.piranhafilm.cz 

RICHARD JARONĚK (*1969)
Cestovatel, potápěč, spisovatel a fotograf původem z Vizovic, jehož vášní se stali zejména žraloci a jejich svět. Jeho hlavním cílem je vyvrátit mýtus o žralocích jako o krvelačných zabijácích bezhlavě útočících na lidi. Snaží se upozorňovat na masivní vybíjení žraločí populace a nesmyslnost instalací „ochranných sítí" z důvodu ochrany koupajících a ukazovat žraloky v pozitivním světle jako přirozené obyvatele moří, kteří na člověka útočí jen ve výjimečných případech. Píše články, knihy, vystavuje fotografie a pravidelně přednáší. I když témat je nepočítaně - cíl mají společný. Nechat čtenáře či posluchače se aspoň zamyslet nad rychle mizícím "mokrým vesmírem" a nad naším "člověčím" přístupem k planetě Zemi. www.uniquenature.cz 

www.oazakladno.cz

Termíny