Břevnovské posvícení 2012

Volný čas, Hudba, Pro děti

 

Zveme Vás 4.-7.10.2012 na již tradiční 19.Břevnovské posvícení u Břevnovského kláštera. Dojedete k nám tramvají číslo 22 a 25, stanice Břevnovský klášter.


Základem každého posvícení je jídlo a pití. Obojího bude o víkendu v Břevnově dostatek.
Nedaleko hlavního pódia najdete stánky s občerstvením a pochutinami, které k břevnovskému posvícení neodmyslitelně patří.

Stánky s pečenými husami a kachnami, knedlíkem, zelím a husími játry v husím sádle. Dále stánky s bramboráky, bramborovými spirálkami a grilovanými žebry. Pokud dostanete chuť na něco sladkého najdete zde třeba palačinky či trdlo. Na proti najdete stánek s grilovaným býkem, pečenou šunkou, chléb se škvarkovou pomazánkou nebo stánek se sudovým vínem, burčákem.

Spolek břevnovských živnostníků slaví letos 20 let od svého vzniku. K tomuto výročí vydal spolek kalendář na rok 2013, který se zde bude prodávat.

Naproti pódiu najdete stánky škol, které se zde prezentují a nabízejí své výrobky vyrobené pro Vaši radost a potěšení.
Ve stanu Plzeňského prazdroje můžete ochutnat piva z jejich produkce.K jídlu si budete moci pochutnat například na špekových knedlících, výpečcích nebo teplých jaternicích či dršťkové polévce.

Pokud projdete kolem rybníka najdete již tradiční a neodmyslitelnou staročeskou vesničku ve které opět nebude chybět celodenní  program žongléra Vítka a velký počet prodejních a řemeslných stánků. Pro vaše pohodlí jsme i letos připravili přístup do vesničky cestou nad rybníkem. Ve vesničce bude např. staročeská krčma, stánek pivovaru Herold, burčák, medovina či pravé ovčí sýry. Při sestavování stánků je pečlivě dbáno na prodávaný sortiment a vzhled stánků. Novinkami ve vesničce budou dobové stánky s některými řemesly jako např. s tkalcovským stavem, kovář či foukač skla.

  Hned vedle staročeské vesničky je pro děti připraveno několik dílniček kde si mohou procvičit svoji šikovnost. Dále zde bude stan Stanice techniků DDM. Svůj program pro děti si připravili i břevnovští skauti.
V sobotu i neděli je od 19:05 připraven ohňostroj. Lunapark v provozu již od čtvrtka.

Každý návštěvník si v programu najde to své. Dechovku, pop musik, big beat, country, rock & roll, blues.

 

Vstupné do areálu se žádné neplatí, i když je možné, že někteří vystupující budou v duchu dávných tradic vybírat za svá vystoupení do klobouku. Ale jinak je program volně přístupný všem, kteří přijdou.

Účinkují

 

Wooden shoes, Bílá nemoc, Harry band, Heligonky Stará Praha, divadlo Řešeto,1st Choice, Bonus, kejklíř Vítek,kouzelník Čaroslav, ZŠ a MŠ z Prahy 6.

Termíny