Degustace extrémně čerstvých thajských čajů

Volný čas, Kurzy, vzdělání, konference

POZVÁNKA na zážitkovou degustaci čajů
Thajské čaje aneb „Extrémně čerstvé čaje ze Siamu“ - přijďte ochutnat špičkové sypané čaje, jež vás překvapí svými tvary, odlišnými chutěmi i vůněmi. V průběhu degustace budou porovnávány vybraní zástupci všech skupin pravých čajů a bude patrno, kolik odlišných čajů může vzniknout z relativně stejné počáteční suroviny (čajových lístků). K ochutnávání čajů použijeme speciální degustační soupravy i obyčejné šálky. Čaje budou připravovány různými metodami a účastníky čekají různá chuťová překvapení. 

Degustace se koná 2. října 2012 (úterý) od 18:30 hodin v plzeňském M-Klubu (Macháčkova 28, Plzeň-Skvrňany). Vstupné je 80,-Kč. Pořádá Obvodní knihovna Skvrňany ve spolupráci s Ing. Zdeňkem Nepustilem – DOBRÉ ČAJE pro inspiraci, pohodu a lepší zdraví®.

Účinkují

Ing. Zdeněk Nepustil je specialistou na čajovou kulturu Thajska, Vietnamu a Číny. Zabývá se čajem přes 27 let. Od roku 2005 dováží thajské a vietnamské čaje do České republiky. Nově pak i některé čaje čínské. Kromě pravých čajů se zaměřuje na tradiční thajské byliny. Je importérem i prodejcem nejsladšího thajského Jiaogulanu a špičkové Momordiky. 

Termíny