Jana Vokurková - výstava

Výstava

Paní Jana Vokurková se narodila v roce 1950 v Písku a vystudovala Pedagogickou fakultu v Českých Budějovicích se specializací výtvarná výchova. Od roku 1991 působí jako soukromá lektorka cizích jazyků – vyučuje český jazyk na školách v Bavorsku a ve vzdělávacích centrech pro dospělé.

Kromě své profese se věnuje i malbě a obrazy vystavuje ve vlastní galerii ve Volarech s názvem JV Galerie. Svá díla prezentuje na soukromých i společných výstavách a v roce 2001 získala česko – bavorskou „Cenu naděje a porozumění“ za dlouholetý přínos v budování dobrých vztahů mezi oběma zeměmi. Obrazy Jany Vokurkové můžeme najít ve sbírkách Prachatického muzea, v Galerii zámku Wolfstein ve Freyungu i v řadě soukromých sbírek v Čechách i zahraničí.

Autorčiny obrazy jsou ovlivněny Šumavou, která je jejím bydlištěm. Obrazy vynikají živými barvami a každý z nich představuje určitou atmosféru přírody – někde tichou, jinde zadumanou, ale vždy plnou prožitků.

„Špatné malířství je podmíněno úsilím opakovat vše viděné. Celek se ztrácí v detailech. Barva sama o sobě vyvolává pocity, které tím, jak nás vzrušují, mají v sobě jakousi hádanku.“ PAUL GAUGIN

Výstava bude zahájena vernisáží 3.9. v 18:00 hodin a úvodní slovo pronese akademický malíř doc. Milan Vácha.

Kontakty

www.upramenu.cz

Termíny