DAVID KOLLER & BAND

Hudba

David Koller je zpěvák a bubeník, který se asi nejvíce do paměti posluchačů zapsal jako spoluzakladatel české nejpopulárnější poprockové kapely Lucie, které byl věrný až do jejího konce v roce 2005. První muzikantské zkušenosti má David Koller z působení v dětském sboru Bambini di Praga. Za bicí si poprvé sedl ve čtyřech letech, v šesti začal chodit do houslí, pak si přibral klavír a trumpetu. Jeho první velkou štací byla pověstná Jasná páka v letech 1980 - 1982. Tam také poprvé zpíval Majolenku, která se stala ve své době kultovním hitem.

Spolu s Michalem Dvořákem složili hudbu k filmu Amerika, Poslední přesun a Mrtvej brouk. Účinkoval ve filmech Pražákům, těm je tu hej a Akumulátor.

Stal se hostem u řady kapel a interpretů (Pražský výběr, Turbo, Žlutý pes, Hudba Praha, P. Habera, H. Vondráčková, R. Müllera, Anna K. či Miro Žbirka).

Jeho typický pěvecký projev se stal výraznou známkou českého rocku devadesátých let. S kapelou Lucie vydal sedm řadových desek, výběr toho nejlepšího a několik živých nahrávek. 

David Koller založil také několik kapel, například Pusa, kde se za mikrofonem střídal s Lenkou Dusilovou, nebo Kollerband. V současné době vydává desky pod svým jménem. Z jeho debutového alba "David Koller" vzešel obrovský hit "Chci zas v tobě spát“. Jeho poslední deska "Nic není na stálo" dokázala, že David Koller má v hudbě stále své místo.

Koncert tohoto jedinečného hudebníka i s kapelou můžete navštívit v úterý 23. října od 19 hod., ve Velkém sále Záložny v Litovli. Uslyšíte největší hity z dob kapely Lucie i nejnovější písničky sólové dráhy. Vstupné v předprodeji 200 Kč (na místě +50 Kč). Vstupenky si můžete zakoupit v pokladně Městského klubu Litovel (www.mklitovel.cz) nebo v cestovní kanceláři Bavi. 

Účinkují

David Koller

Kontakty

www.mklitovel.cz

Termíny