GUARNERI TRIO

Hudba

Soubor byl založen před 26 lety a po celou dobu patří ke špičkovým klavírním triím klasického charakteru.

Již prvotní úspěchy zajistily triu pozornost mezinárodního hudebního tisku, který trio řadí k předním komorním hudebním souborům.  A to právě pro prvotřídní souhru, mimořádnou zvukovou kvalitu a vysokou technickou virtuozitu. Trio hraje dodnes v původním obsazení, což svědčí o vysokých lidských kvalitách hudebníků a jejich pevném vztahu.

Soubor pravidelně vystupuje na mnohých mezinárodních hudebních festivalech               a v důležitých hudebních centrech. Je zváno na rozsáhlá koncertní turné po Evropě, Kanadě, Austrálii, Severní a Jižní Americe a Japonsku.

Pro Supraphon a francouzské vydavatelství Praga Digitals nahrálo Guarneri trio Praha mimo jiné všechna klavírní tria Beethovena, Mendelssohna, Schuberta, Dvořáka, Šostakoviče a Mozarta. Byla vydána jejich první nahrávka z tvorby J. Brahmse.

 

Čeněk Pavlík

je přední sólista současné generace českých houslistů. Vystudoval AMU v Praze                                                              a svá studia  ukončil mistrovskými kurzy. K jeho nejvýraznějším úspěchům na sólistické dráze patří mezi jinými první ceny v mezinárodních soutěžích v Praze a v Londýně.

 

Marek Jarie

je přední violoncellista své generace. Vystudoval AMU v Praze. Absolvoval mistrovské kurzy. Působí jako profesor na Vysoké hudební škole v Luzernu, kde vyučuje obor violoncello a komorní hudbu.

 

Ivan Klánský

patří k nejvýraznějším osobnostem mezi klavíristy. Studoval na AMU v Praze. V roce 1967 zvítězil v klavírní soutěži v italském Bolzana. Následovaly další úspěchy na mezinárodních soutěžích -  Neapol, Lipsko, Barcelona, Varšava, Santander. V roce 1973 získal spolu s laureátstvím v soutěži i čestné občanství města Fort Worth v Texasu. Je profesorem na AMU v Praze a na Konzervatoři v Luzernu.

 

Koncert v rámci KPH pořádáme v pondělí 10. září v 19 hod. v Koncertním sále Městského klubu Litovel. Vstupné 80 Kč.

Účinkují

Čeněk Pavlík - housle, Marek Jerie – violoncello, Ivan Klánský - klavír 

Kontakty

www.mklitovel.cz

Termíny