Výstava kostýmů a kostýmních návrhů - Dagmar Březinová

Výstava

Druhou polovinu sezóny ve výstavní síni Albína Poláška ve Frenštátě pod Radhoštěm zahájí výstava prací přední české výtvarnice módy a scénického kostýmu Dagmar Březinové.

Scénickou tvorbu výtvarnice Dagmar Březinové lze vidět ve všech žánrech nejdůležitějších televizních projektů posledního desetiletí: v operách, pohádkách, baletech, TV dramatech nebo filmech vyráběných v produkci zahraničních TV stanic. Její práce na scénických kostýmech se vyznačuje dokonalou znalostí nejrůznějších technologií kombinovaných s vysokou kreativitou za přijatelnou cenu.
 
Na jejím tvůrčím kontě je více než 650 samostatných titulů - televizní inscenace,pohádky, muzikály, opery, divadelní dramata, silvestrovská TV show, reklamní spoty i celovečerní filmy i tolik oblíbené seriály jako jsou Sanitka, Příběhy pátera knoxe, Zkoušky z dospělosti, Bylo nás šest, Nováci či seriál Rodáci. Věnuje se též estetice oděvu v návaznosti na životní styl. Pravidelně  publikuje články v odborném časopise Pharmbusiness Magazine a v  časopise Dámská jazda. Během své
kariéry spolupracovala téměř se  všemi periodiky jako např. Xantypa, Elle, Hospodářské noviny, Story, Mladý svět apod. Přednáší o korporativním oděvu pro anglosaské  organizace, poskytuje oděvní a image poradenství. Příležitostně se
věnuje též zařizování prominentních interiérů.  

Dagmar březinová je také autorkou knihy o životním stylu s názvem "Sexy v 5 minutách", letos v předvánočním čase bude na trh uvedena její další kniha s názvem "V každém věku stát za hřích".

Výstava bude zahájena slavnostní vernisáží za přítomnosti autorky  18. září 2012 v 17.00 hodin. Těšit se můžeme na kostýmní návrhy, knižní publikace, ale také například na modely šatů Miss České republiky Petry Minářové, ve kterých nás reprezentovala v soutěži Miss World nebo modely z mezinárodní mega show Hry bez hranic. Nabídka zcela určitě lákavá a proto naviděnou ve Výstavní síni Albína Poláška, ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Účinkují

Dagmar Březinová

 

hudební doprovod: pěvecký sbor Garrendo, Frenštát pod Radhoštěm; Martin Kocián (housle), Vladimír Vondráček (klavír)

Termíny