Týdenní karta – Německo, 9 min. 2010, Žádost o azyl z ekologických důvodů – ČR, 19 min. 2010, Klokani uličníci – Austrálie, 52 min. 2011 - Ekokino

Film

Týdenní karta – Německo, 9 min. 2010

Theo je donucen odložit svoje milované auto na týden na parkoviště a místo něj používat vlak. Nejdřív je to „hrůza“, dokud nepotká rozkošnou Marthu… Režie: Florian-Philipp Gaull. Hudba: Robert Hauspurg.

Žádost o azyl z ekologických důvodů – ČR, 19 min. 2010

„Jmenuji se Brian Kulkaer Larsen, je mi 43 let, pocházím z Kodaně a v České republice žádám o azyl z ekologických důvodů.” Hraný dokument natočený v Dánsku se vtipně naváží do české většinové mentality. Cena v kategorii volná tvorba z festivalu Ekofilm 2011 „za nápaditost a absurdní humor, kdy formou filmové zkratky sledujeme pozitivní změny v přístupu k životnímu prostředí v současné Evropě“. Režie: William Lee. Hudba: Jiří Hájek.

Klokani uličníci – Austrálie, 52 min. 2011

Klokani se stěhují do hlavního města Austrálie. Co se stane, když lidský rozvoj zasahuje do biotopu volně žijících zvířat a když jsou dva velice odlišné druhy nuceny žít vedle sebe. Režie: Steve Westh. Hudba: Dale Cornelius.

http://sokolov.casd.cz/ekokino

Termíny