Struny dětem 2012 - Kouzlo objevování

Pro děti

Víkend festivalu Struny podzimu pro zvídavé děti a hravé rodiče

STRUNY DĚTEM 2012

Divadlo Minor 19.- 21.10.2012

Kouzlo objevování

Víkend festivalu Struny podzimu pro zvídavé děti a hravé rodiče

 

 

PÍSNIČKY PRO DĚTI OD 5 DO 80 (koncert)

Petr Skoumal, Olin Nejezchleba, Norby Kovácz

Divadlo Minor, Velká scéna

20.10., 11.15

Věk: 4-6, 7-9, 10+

Trio zkušených muzikantů vás zve na přátelské setkání u piana, kytary a violoncella.

Autor známých dětských hitů, Petr Skoumal, si na podium pozve také své malé talentované hosty. Přijde i malý bobr?

 

DŽUNGLE NEBO MĚSTO (koncert)

Koťata a jejich tygři – Laura a její tygři + dětský sbor Koťata

Divadlo Minor, Velká scéna

20.10., 15.00

Věk: 4-6, 7-9, 10+

Černé kalhoty, černé brýle, černé kravaty a bílé košile…. tak, jak je známe již více než čtvrtstoletí.

Podaří se dnes koťatům zkrotit tygry? Vystoupení dětského sboru Koťata s doprovodem hudebníků z Laury a jejích tygrů, při kterém dětští zpěváci vystupují se suverenitou, kterou by jim mohl závidět mnohý z profesionálních zpěváků.  

 

VIVAT SAMBA! (koncert)

Tam–Tam Batucada, Tradición

Divadlo Minor, Velká scéna

20.10., 18.00

Věk: 4-6, 7-9, 10+

Strhující rytmická show bubeníků z první školy samby v ČR, Tam-Tam Batucada za doprovodu taneční školy samby Tradición. Afro-brazilské rytmy, zpěv, hra na brazilský strunný nástroj cavaquinho a originální karnevalová atmosféra v autentických kostýmech k vám přináší závan mořského vánku z pláží Copacabany a především rytmy pravého karnevalu v Riu de Janeiro. Koncert vyvrcholí společným vystoupením účastníků všech sobotních workshopů. Chřestidla, masky a čelenky vítány!

 

Tata Bojs v sedě a potichu (koncert)

Tata Bojs

Divadlo Minor, Velká scéna

21.10., 11.00 a 13.00

Věk: 4-6, 7-9, 10+

V písničce Jaro vydané v roce 1997 na albu Ukončete nás...! zpívají: „...jsem tak trochu romantik a tak trochu alergik“. Pro dvě speciální dětská představení v Minoru by se dal text parafrázovat na „...tak trochu akustik, tak trochu elektrik a tak trochu vozembouch – set ! “, což by možná docela dobře vystihlo komornější, ale zároveň pokaždé trochu nepředvídatelnou show, kterou si Tata Bojs pro Struny dětem tentokrát nachystali.

 

Live  Looping (koncert)

En.dru + Dan Bárta

Divadlo Minor, Velká scéna

21.10., 16.00

Věk: 4-6, 7-9, 10+

Čerstvý vicemistr světa v loopingu- Boss World Looping Championship, dvojnásobný mistr České republiky v beatboxu, vítěz Evropské soutěže 1st Marathon beatbox battle, mistr ČR a vicemistr světa v kategorii team beatbox s kapelou Beatburger band, dvojnásobný vítěz Czech Boss Looping contest En.dru kromě samotné beatboxově-vokální improvizace využívá i hudební improvizace s použitím tzv. loopstation.

www.endru.cz

Dan Bárta, mnohonásobný držitel ceny Akademie populární hudby v kategorii zpěvák roku i ocenění Žebřík-Report Music Awards v téže kategorii, patří k našim nejvýraznějším hudebním osobnostem. Stál u zrodu hudebních formací Alice, Die El. Eleffant či Illustratosphere. V posledních letech se stále více objevuje v alternativních projektech a své místo si našel i v ryze jazzových kreacích. Dan Bárta je vynikající improvizátor, což dokázal například při svých vystoupeních po boku Bobbyho McFerrina.

http://www.danbarta.cz/ 

 

HRAVÁ HUDBA PRO HRAVÉ DĚTI – MOZARTOVA DĚTSKÁ SYMFONIE (interaktivní koncert)

vedou členové orchestru PKF

Divadlo Minor, Malá scéna

21.10., 12.30

Věk: 4-6, 7-9

Když si někdo hraje, tak nezlobí! A když si někdo hraje s orchestrem, tak se dokonce i něco naučí. Například hrát na různé Orffovy nástroje, nebo dokonce na své tělo. Proto Pražská komorní filharmonie připravila se členy Malého Vinohradského divadla interaktivní koncert pro zvídavé a neposedné děti. Na koncertě se objeví hravé skladby hravých skladatelů. Všichni se pak mohou těšit na Dětskou symfonii Leopolda Mozarta, ve které si společně zahrajeme s orchestrem.

Scénář a režie: Vladimír Jopek 

 

DOBRÁ MEDITACE (interaktivní koncert)

Clarinet Factory a Alan Vitouš

Divadlo Minor, Malá scéna

21.10., 15.30

Věk: 4-6, 7-9, 10+

Multižánrové těleso Clarinet Factory a Alan Vitouš se představí v interaktivně pojatém, zcela akustickém vystoupení. Vlastní tvorba je založena na prolínání žánrů, jako je minimalismus, jazz, klasika nebo etno. Schopnosti improvizace, vtažení publika do děje, ale hlavně dokonalá souhra a nezměrná energie - to vše jsou atributy jejich živých vystoupení, které zcela přesahují vžité představy o koncertech komorních ansámblů.

Divadelní představení, interaktivní koncerty, hudební, výtvarné a pohybové workshopy a dílny, to vše během jednoho víkendu v sálech, chodbách i zákoutích pražského divadla Minor. Od pátku až do soboty se Vám představí herci, hudebníci a výtvarníci, které již znáte, nebo které rozhodně stojí za to poznat. Budete si moci vyzkoušet nové věci a ochutnat hudební i výtvarné speciality přichystané speciálně pro tuto příležitost.

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Termíny