ŽELEZNÍ DĚDCI SI DAJÍ PIVO FERDINAND

Volný čas, Sport

Máte rádi opravdové zážitky? Požitek z pravé chuti piva a bezprostřední zážitek ze sportovního výkonu? Tak právě tuto kombinaci nabízí spojení piva Ferdinand a tradičního silničního závodu Železný dědek. Proto, pokud patříte mezi vyznavače silniční cyklistky a skutečného piva, si tento víkend nenechte ujet Železného dědka, který startuje již tuto neděli.


Čerčanský cyklistický klub ČESYK pořádá v neděli 19.8.2012 další ročník tradičního cyklistického závodu!


Startuje se v 10 hodin u obecního úřadu.


Slovy klasika

Pierre de Coubertin (zakladatel novodobých OH) ve druhé polovině 19. století řekl: „Sport tvoří součást dědictví každého muže a ženy a nelze jej ničím jiným nahradit.“

 

Sportování není a nemá být mučením našeho těla, ale mělo by nám přinášet uvolnění od každodenního stresu, osvěžení unaveného a ztuhlého těla po celodenním sezení v práci a navozovat dobrou náladu. V průběhu fyzické aktivity se uvolňují endorfiny – hormony štěstí.

 

Tradice a opravdovost nadevše 

Stejně je tomu v případě piva Ferdinand a silničního závodu Železný dědek. Zážitek, požitek, opravdovost – to vše je ona kombinace schopna člověku dopřát. Pivovar Ferdinand ctí tradici. Tamní sládek vaří skutečné pivo z žateckého chmelu podle starého receptu a benešovský džbánek ochutnal i František Ferdinand d´Este. Není proto náhodou, že pivovar patří ke generálním partnerům cyklistického závodu Železný dědek, který se jezdí v Soběhrdech u Benešova.

 

Stejně jako Ferdinand má i dnes již legendární závod tradici starou skoro třicet let. Amatérské soutěže se může zúčastnit každý milovník silniční cyklistiky, kterému alespoň zaschla barva na občance. Závodníci si změří síly hned v několika kategoriích, patnáctiletí začínají na trase dlouhé 50 kilometrů, s věkem a postupem v kategoriích je vzdálenost dvojnásobná. Nejznámější kategorie nese jméno Železní dědkové, podle které je pojmenován i samotný závod, a jezdí se od šedesáti let a výše.   A nejen to, v každém kole je jedna spurterská prémie Pivovaru Ferdinand, vítězové dostávají naše dárkové balení a cyklodres.

 

 Jak se rodí opravdová žízeň?

Kopce jsou prý kořením cyklistiky, ale zároveň příčinou i důsledkem skutečné cyklistické žízně, kterou budou možní zájemci z řad cyklistů hasit skutečným žateckým chmelem piva Ferdinand. V šesti průjezdných vesnicích soutěžícím natočí pivo a obsluha je povzbudí k dalšímu výkonu.


Přijeďte si udělat opravdovou žízeň a můžete ji zahnat skutečným pivem z Benešova.

 

Termíny