V POLIČCE PLÁNUJÍ VÍKEND PLNÝ ZÁBAVY - je tu Festival 555!

Výstava, Volný čas, Hudba, Pro děti

Multižánrový festival, který nese jméno podle nadmořské výšky města, se koná tento víkend Poličce. K poslechu je připravena kvalitní hudba, chybět nebude ani ohňostroj a pro milovníky výšek jsou připraveny noční prohlídky rodné světničky B. Martinů na věži kostela sv. Jakuba.

Město Polička o tomto víkendu prožije hudební festival a spokojený bude zajisté každý, kdo se přijde podívat. Festival se opět bude konat na Palackého náměstí a připravena bude nejen skvělá hudba, ale i Noční prohlídky rodné světničky Bohuslava Martinů.  

Místnost, kde se roku 1890 narodil světoznámý hudební skladatel, se nachází na věži kostela sv. Jakuba ve výšce 36 m nad zemí. Návštěvníci se tak mohou nechat okouzlit noční oblohou, jenž dokreslí kouzelný pohled na město, které leží pod ní. Za doprovodu hudby festivalu se jedná opravdu o jedinečný zážitek. Proto neváhejte a navštivte nás tuto sobotu 18. srpna od 19.15 do 23.15 hodin.

Noční prohlídky ovšem nebudou jediné, co multižánrový Festival 555 nabízí. Mezi taháky letošního, již 21. ročníku patří například skupina MIG 21 pod vedením zpěváka Jiřího Macháčka, pražská „crossoverovákapela Matahari. A kdo by neznal zpěvačku Petru Janů? A její hity Už nejsem volná…, Motorest… Těšit se můžete také na  zpěváky známé z televizních soutěží Petra Bendeho, Juliana Záhorovského a mnoho dalších zpěváku a kapel.

Doufáme, že i tento rok bude ve znamení spokojenosti, pohody a že si každý najde to, co mu sedí a co má rád a že se lidé budou dobře bavit, stejně tak jako v minulých letech, kdy si například loňský festival nenechalo ujít  okolo 4 000 lidí.

 

Termíny