Canyoning, Rafting v Tyrolsku

Sport

 Canyoning

     je dobrodružný sestup koryty horských říček, potoků a úzkých soutěsek, se zdoláváním řady překážek na dně kaňonu , které za staletí vymodelovala sama voda . A to za pomocí horolezeckých , vodáckých a speleologických technik a zkušeností. Jako např. slaňování stěn a vodopádů , plavání v soutězkách , skákání do hlubokých tůní s křišťálově modrou vodou , sjíždění přírodních tobogánů a skluzavek v nádherných, přírodních zákoutích, která jsou očím běžného turisty skryta.


 Historie canyoningu

     se začala psát ve 2. polovině 19. století ve Francii v Provensálsku v oblasti Přímořských Alp, kdy speleolog Edoard Alfred Martel  prostoupil podstatnou část kaňonu řeky Verdon v Horní Provence. V té době neexistovaly žádné technické vymoženosti jako dnes např. lana z umělých vláken , 5 milimetrový neopren .... V té době, byla pouze konopná lana a vlněné oblečení ! 

Asi před 30 lety , začal být vnímán Canyoning jako specifická outdoorová sportovní aktivita a s postupem času si získává širokou popularitu ve Francii, Španělsku, Itálii, Německu a v dalších státech .

Canyoning je jeden z najmladších extrémních sportů, který si získává i u nás, větší a větší popularit :-)      


Účinkují

Hlavními postavou jsi ty sám a tví kamarádi Smile

Termíny