FOLKLOR BEZ HRANIC OSTRAVA 2012

Volný čas, Hudba, Pro děti

Ve dnech 13. – 17. srpna 2012 pořádá občanské sdružení Folklor bez hranic Ostrava spolu se Souborem lidových písní a tanců Hlubina festival městských folklorních souborů s mezinárodní účastí Folklor bez hranic Ostrava 2012.

Festival zahájí primátor statutárního města Ostravy v pondělí 13. srpna v 14.00 hodin přijetím zástupců zúčastněných souborů v Nové radnici. Ostravané se potěší téhož dne od 16.00 hodin přehlídkou zahraničních folklorních souborů na Jiráskově náměstí v centru města. Slavnostní zahajovací koncert začne v 19.30 hodin v sále Janáčkovy konzervatoře a Gymnázia v Ostravě vystoupením hostitelského souboru Hlubina a většiny zahraničních hostů festivalu (Cookovy ostrovy, Chorvatsko, Polsko, Srbsko),.

Druhý festivalový den, úterý 14. srpna v 10.30 hod. vystoupí soubory v Centru pro osoby se zdravotním postižením Čtyřlístek v Ostravě-Muglinově a v Domovech pro seniory v Ostravě-Jihu a Ostravě-Vítkovicích. Program bude pokračovat od 16.30 hodin na prostranství před K-Triem v  Ostravě-Jihu.

Středa 15. srpna patří festivalovému koncertu na Mariánskohorském náměstí v Ostravě-Mariánských Horách, kde přibudou také Dánové, opět od 16.30 hodin. V 19.00 hodin se představí kolektivy z Polska a Srbska na lázeňské kolonádě v Klimkovicích.

Čtvrtý festivalový den, čtvrtek 16. srpna, patří městskému obvodu Ostrava-Poruba V 10.30 hodin vystoupí soubory v domě pro seniory Slunečnice na Opavské ulici. Festivalový průvod vyjde od Domu kultury Poklad v Ostravě-Porubě k pódiu na Hlavní třídě a koncert začne opět od 16.30. hod. na pódiu u kruhového objezdu.

Závěrečný pátý festivalový den, pátek 17. srpna, bude patřit obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. Průvod souborů projde od 16.00 hodin centrem města. Účinkující i diváci mohou spolu se soubory dojít na Slezskoostravský hrad, kde od 17.00 hodin vystoupí dětské folklorní kolektivy a v 18.00 hodin se uskuteční závěrečný festivalový koncert. Bohaté občerstvení bude součástí příjemně stráveného večera.

Ve foyer Nové radnice bude letos, v průběhu měsíce srpna, také instalována výstava fotografií z minulého festivalového ročníku.

 

Účinkují

FOLKLORNÍ SOUBOR „AKIRATA“ (COOKOVY OSTROVY)

FOLKLORNÍ SOUBOR „SONDER FELDING FOLKEDANSERE“ (Sønder Felding,  DÁNSKO)

FOLKLORNÍ SOUBOR „KUD SALONA“ (Solin, CHORVATSKO)

STUDENTSKÝ SOUBOR PÍSNÍ A TANCŮ „POLONINY“ (Rzeszów, POLSKO)

FOLKLORNÍ SOUBOR „KUD BRANKO RADICEVIC“ (Bělehrad - Zemun, SRBSKO)

FOLKLORNÍ SOUBOR „KLAS“ (Kralice na Hané, ČESKÁ REPUBLIKA)

Milena a Jiří PITTEROVI, (Praha, ČESKÁ REPUBLIKA)

LAŠSKÝ FOLKLORNÍ SOUBOR „ONDŘEJNICA“(Stará Ves nad Ondřejnicí, ČESKÁ REPUBLIKA)

 

SLEZSKÝ SOUBOR PÍSNÍ A TANCŮ „HELENY SALICHOVÉ“, (Ostrava)

SOUBOR LIDOVÝCH PÍSNÍ A TANCŮ „HLUBINA“, (Ostrava)

„ŠEVČÍK“ – MORAVSKÝ FOLKLORNÍ SOUBOR, (Ostrava)

DĚTSKÝ FOLKLORNÍ SOUBOR „HLUBINKA“, (Ostrava)

DĚTSKÝ MORAVSKÝ FOLKLORNÍ SOUBOR „HOLÚBEK“, (Ostrava)

DĚTSKÝ FOLKLORNÍ SOUBOR „KRASNIČANEK“, (Ostrava)

Účastníci přehlídky „Zpěváček 2012“

Další dokumenty k akci

  
Termíny