Letní putování po vinařských stezkách Kyjovska - Krajem vína 2012

Sport, Turistika

Užijte si poslední červencovou sobotu s rodinou či přáteli na vinařských stezkách na Kyjovsku! Na kole nebo pěšky budete mít po trase z Kyjova do Šardic možnost nahlédnout do vinařských búd ve Vlkoši, Skoronicích, Svatobořicích a Dubňanech, navštívit Expozici letničních slavností v zámecké konírně v Miloticích a projet se po zbrusu nové cyklostezce vybudované na bývalé železniční trati Mutěnka. V cíli se pak můžete zúčastnit Šardických sklepů dokořán.

Akce je otevřena široké veřejnosti. Účast si není nutné rezervovat předem. Stačí dorazit v sobotu 28.7. 2012 na registraci na Masarykovo náměstí v Kyjově. Zaregistrovat se je možné v době mezi 9 a 12 hodinou. Oficiální start je stanoven na 10 hodin.  Připraveny pro vás jsou dvě značené trasydelší 36 km pro zdatnější turisty kratší 21 km pro pohodáře nebo rodiny.

Přehled zastávek (razítkovacích míst) na trasách:

  • registrace a start - Kyjov, Masarykovo náměstí
  • razítkovací místo 1 - Vlkoš, vinařské búdy, spolek vinařů Přátelé Achtele
  • razítkovací místo 2 - Skoronice, vinařské búdy, Vinařský spolek Skoronice
  • razítkovací místo 3 - Milotice, zámecká konírna - Expozice letničních slavností (vč. Jízdy králů)
  • razítkovací místo 4 - Svatobořice-Mistřín, vinařství U Šťastných
  • razítkovací místo 5 - Dubňany, vinařství u Hartmanů
  • cíl - Šardice, Šardické sklepy dokořán pořádané Mendelovým vinařským spolkem

 

Startovné činí 80 Kč, neplatí ho účastníci do 18ti let. V ceně startovného je zahrnuta sklenička s nosičkou, vstupné do muzea a soutěžní pas, na němž je mapa trasy s razítkovacími místy a který lze po dojezdu vhodit do osudí o zajímavé ceny: balení vín z Kyjovska, cyklodresy Moravských vinařských stezek, cykloláhve, cyklolékárničky, publikace Průvodce sklepními uličkami jižní Moravy, přípravky pro posílení imunity, cyklonavigace atd.

 www.stezky.cz

Další dokumenty k akci

  
Termíny