Letní putování po vinařských stezkách Kyjovska - Krajem vína 2012

Sport, Turistika

Užijte si poslední červencovou sobotu s rodinou či přáteli na vinařských stezkách na Kyjovsku! Na kole nebo pěšky budete mít po trase z Kyjova do Šardic možnost nahlédnout do vinařských búd ve Vlkoši, Skoronicích, Svatobořicích a Dubňanech, navštívit Expozici letničních slavností v zámecké konírně v Miloticích a projet se po zbrusu nové cyklostezce vybudované na bývalé železniční trati Mutěnka. V cíli se pak můžete zúčastnit Šardických sklepů dokořán.

Akce je otevřena široké veřejnosti. Účast si není nutné rezervovat předem. Stačí dorazit v sobotu 28.7. 2012 na registraci na Masarykovo náměstí v Kyjově. Zaregistrovat se je možné v době mezi 9 a 12 hodinou. Oficiální start je stanoven na 10 hodin.  Připraveny pro vás jsou dvě značené trasydelší 36 km pro zdatnější turisty a kratší 21 km pro pohodáře nebo rodiny.

Přehled zastávek (razítkovacích míst) na trasách:

  • registrace a start - Kyjov, Masarykovo náměstí
  • razítkovací místo 1 - Vlkoš, vinařské búdy, spolek vinařů Přátelé Achtele
  • razítkovací místo 2 - Skoronice, vinařské búdy, Vinařský spolek Skoronice
  • razítkovací místo 3 - Milotice, zámecká konírna - Expozice letničních slavností (vč. Jízdy králů)
  • razítkovací místo 4 - Svatobořice-Mistřín, vinařství U Šťastných
  • razítkovací místo 5 - Dubňany, vinařství u Hartmanů
  • cíl - Šardice, Šardické sklepy dokořán pořádané Mendelovým vinařským spolkem

 

Startovné činí 80 Kč, neplatí ho účastníci do 18ti let. V ceně startovného je zahrnuta sklenička s nosičkou, vstupné do muzea a soutěžní pas, na němž je mapa trasy s razítkovacími místy a který lze po dojezdu vhodit do osudí o zajímavé ceny: balení vín z Kyjovska, cyklodresy Moravských vinařských stezek, cykloláhve, cyklolékárničky, publikace Průvodce sklepními uličkami jižní Moravy, přípravky pro posílení imunity, cyklonavigace atd.

www.stezky.cz

Další dokumenty k akci

  
Termíny