Na vlnách kreativity

Kurzy, vzdělání, konference

Letní intenzivní kurz o tom jak na kreativitu pro začátečníky a mírně pokročilé.

Chtěli byste vymýšlet a tvořit, ale neumíte se k tomu přimět? A když už, tak nemáte inspiraci a hodiny držíte tužku nad prázdným papírem? Ať děláte, co děláte, vaše nápady a výtvory nejsou takové, jaké byste si je přáli mít. Slovo brainstorming vás děsí jako bouře na otevřeném moři? Aneb máte hlavu plnou nápadů, ale nevíte, co s nimi? Jak je realizovat?

Naučíme vás, jak bravurně proplout hlubokými vodami (nápad, uchopení, realizace). Třeba všechno, co potřebujete, je nový vítr v plachtách a lepší uchopení kormidla. Nenechte se utopit v oceánu kreativity…

Čím se budeme zabývat?
  • jak se přimět k práci
  • tvorbou nápadů – brainstormingem
  • uvolněním kreativity a vědomou prací s kreativním procesem
  • uchopením nápadu a tvorbou projektového plánu
  • celým procesem od zrodu myšlenky až po reflexi hotového tvaru
Co že to budeme tvořit?

Pracovním materiálem pro tvořivý proces a následný projektový management bude téma oživení veřejného prostoru. Také vás rozčiluje, jak se ve městě Brně v létě skoro nic neděje? Budete mít možnost to změnit, vymyslet a od základu realizovat kratičký projekt, který vaše oblíbené zákoutí Brna zatraktivní pro ostatní. Realizace tohoto projektu je však jen třešničkou na dortu. Hlavní důraz je na samotném procesu tvorby.

Proč jsme jiní?

Naše letní kurzy jsou jiné hlavně svým formátem – během pěti večerů na vás v netradičních exteriérech i interiérech čeká lektor, který vás povede směrem k objevování vlastního potenciálu. Představí vám také metody a techniky pro usnadnění kreativního procesu a lepší uchopení vzniklých nápadů. A nezůstanete jenom v teoretické rovině pouček a modelů. V rámci kurzu společně vymyslíte nápady na aktivity oživující konkrétní místa. Nepůjde tedy o suché přednášky, ale o kreativní a zábavný proces poznávání principů kreativní tvorby a projektového managementu.

Co se naučíte?

Především zjistíte, že kreativita není jako bájný pirátský poklad zakopána na opuštěném ostrově, ale spíše je podobna planktonu – je všude, je těžké (ale ne nemožné) ji uchopit. Naučíme vás, jak se přimět k práci, jak uvolnit kreativitu a jak přichází nápady. Také se dozvíte, co s nimi dál, jak je aplikovat v praxi a jak je zhmotnit v činy.Termíny