SONY SNOWBOARD AND FREESKI CONTEST

Sport

Je neděle 8. července 2012 a všichni vyznavači adrenalinových sportů jsou v Acrobat Parku ve Štítech. Počasí je skvělý. Je přeci léto a práááázdniny. Hudba hraje z reproduktorů, diváci se baví a všichni závodníci na snowboardech a freeski lyžích si užívají skákání do vody.

Tohle je scénář, který si organizátoři již druhé akce letošního léta v Acrobat Parku více než přejí. Koná se 10tý ročník závodu SONY SNOWBOARD AND FREESKI CONTEST.

10 let uběhlo jako voda a za tu dobu jsme měli možnost v Acrobat Parku vidět růst hvězdy dnešní freeski a snowboardové scény, mimo jiné například dnešní reprezentanty Mario Skálu, Pepe Kalenského, Robina Holuba, Filipa Tarabu za Freeski a Kateřinu Vojáčkovou, Martina Mikysku, Jakuba Krále nebo Šárku Pančochovou na snowboardech.

Akce proběhne druhý prázdninový víkend v neděli 8. července 2012. Začátek kvalifikace je od 10 hod a finále je naplánováno od 14:00.
Pro všechny závodníky jsou připraveny skvělé ceny od SONY a SONY Play Station. Diváci se mohou těšit na zábavu a různé atrakce.

Závod je otevřený. Takže se do něj může přihlásit kdokoliv v těchto věkových kategoriích:
Děti – do 14 let
Junioři – 15-18 let
Dospělí – 19 a výš

Samotná kvalifikace bude 3 kolová, avšak jen 1 nejlepší skok se počítá. Formát hodnocení kvalifikace bude riders to riders. Což znamená, že sami závodníci určí, kdo postoupí do finále. Začátek kvalifikace je v 10:00 hod.

Do finále, které začne ve 14 hod, postupují v případě mužů 8 nejlepších snowboardistů a 8 freeskierů. 2 rideři v každé disciplíně jsou automaticky nasazeni. Jsou jimi vítězové minulého ročníku. Za Freeski Robin Holub a rodák ze Šumperka Jiří Štiva a na snowboardu Jakub Král a Martin Mikyska.

Junioři postupují v počtu pěti a ženy shodně s dětmi po třech finalistech.

Vyhlášení výsledků bude ihned po finále a nutno podotknout, že pro diváky je vstup ZDARMA.
Přijďte si užít krásnou neděli do Acrobat parku 8. července na SONY SNOWBOARD AND FREESKI CONTEST.

Termíny