MILWAUKEE YOUTH SYMPHONY ORCHESTRA Z USA – 6.7. „Hudba pro letní večer“

Hudba

MILWAUKEE YOUTH SYMPHONY ORCHESTRA Z USA POTĚŠÍ PRAŽSKÉ PUBLIKUM PESTRÝM VÝBĚREM KLASIKY VHODNÉ PRO LETNÍ VEČER

 

S programem s názvem "Hudba pro letní večer" přijíždí do Prahy zahrát v rámci cyklu studentských symfonických orchestrů již třetí vynikající hudební těleso z USA - MILWAUKEE YOUTH SYMPHONY ORCHESTRA (MYSO). Orchestr zavítá do Prahy v rámci svého evropského turné, jehož nevýznamnějšími zastávkami je právě Praha a Vídeň .

 

Soubor, tvořený mladými hudebníky ze 14 krajů v jihovýchodním Wisconsinu, připravil pro Prahu program složený z děl klasiků vhodných právě pro letní večer. V pražském sále Rudolfina uslyšíme 6. 7. 2012 díla Gershwina, Holsta, Kabalevského, Coplanda, Putse a Beethovena.

 

Těšit se můžeme, mimo jiné, na slavnou melodii Summertime v Gershwinově Porgy and Bess, cowboyské popěvky zaznívající ve suitě z baletu Billy and Kid skladatele Aarona Coplanda,  vlastní fantazií  se můžeme nechat unášet při poslechu Holstových Planet – portrétů hudebních těles inspirovaných jejich astrologickými vlastnostmi.

 

Orchestr vystoupí den před pražským vystoupením, a to ve čtvrtek 5.7 od 19:00 hodin, také v Domě kultury v Teplicích.

 

Milwaukee Youth Symphony Orchestra slaví 56 let svého působení na poli hudebního vzdělávání. Z původně jediného tělesa o 30 členech se za tu dobu orchestr rozrostl v největší organizací tohoto typu v USA.  Kromě symfonického orchestru mohou mladí muzikanti navštěvovat i komorní orchestr, dechový, houslový a flétnový soubor, ale také lekce jazzové hudby. Aktivit orchestru se účastní více než 900 talentovaných mladých hudebníků. Cílem MYSO je posílit talent, rozvinout charakter a obohatit život mladých lidí láskou k hudbě.

 

Vlajkovou lodí MYSO je velký symfonický orchestr, složený z velice pokročilých hráčů, kteří studují vyšší ročníky střední školy. Tento orchestr je již dlouhou dobu považován za jeden z  nejlepších amerických studentských orchestrů, uznávaný pro svou vynikající uměleckou úroveň v celostátním i mezinárodním měřítku. V roce 2007 vycestoval MYSO s více než 100 členy do Číny na dvanáctidenní turné, včetně vystoupení na Velké čínské zdi. Orchestr rovněž absolvoval týdenní turné v Britské Kolumbii (Kanada) a na Severozápadě USA v červenci 2009. 

 

Do Prahy přijíždí symfonické těleso složené ze 108 mladých hudebníků, vedené dirigentkou a hudební ředitelkou Margery Deutsch a dirigentem Shelby Keith Dixonem

 

Posluchači klasické hudby se mohou těšit na následující koncert cyklu: LONDON SCHOOLS SYMPHONY ORCHESTRA, VELKÁ BRITÁNIE (2. 8. 2012).

 

AKTUÁLNÍ KONCERT:

DVOŘÁKOVA SÍŇ RUDOLFINA, náměstí Jana Palacha 1, Praha 1

 pátek 6. 7. 2012 v 19:30 hodin

"Hudba pro letní večer"

MILWAUKEE YOUTH SYMPHONY ORCHESTRA, USA

Dirigenti: Margery Deutsch, Shelby Keith Dixon

Program:

Ludwig van Beethoven: Egmont - předehra

Kevin Puts:  …this noble company  

Gustav Holst : Planety, op.34

I.    Mars, zvěstovatel války a IV. Jupiter, zvěstovatel veselí                              

Dmitrij Kabalevskij: Předehra k opeře Colas Breugnon, op. 24                        

Aaron Copland: Suita z baletu Billy the Kid                                                 

George Gershwin: Porgy and Bess,symfonický obraz

Účinkují

MILWAUKEE YOUTH SYMPHONY ORCHESTRA, USA

Dirigenti: Margery Deutsch, Shelby Keith Dixon

Kontakty

www.concert.cz

Termíny