Muzeum Kouzlo starých časů

Výstavní sál, Volnočas, Výletní místo, Praha

Muzeum Kouzlo starých časů

Unikátní soukromá sbírka viktoriánských a edwardiánských oděvů, doplňků a kuriozit z období 1850-1920, která je v Evropě ojedinělá.

V komorním prostředí muzea mohou návštěvníci obdivovat část rozsáhlé sbírky historických oděvů, doplňků a kuriozit vyšších společenských vrstev, které dokumentují výjimečnost a um ručních prací předešlých generací.

Vystavené exponáty jsou volně koncipovány do obrazů, aby návštěvník mohl vstoupit do děje a vnímat atmosféru příběhů, které vyprávějí.

Ojedinělá sbírka, která vznikala desítky let, obsahuje několik set kusů kompletních oděvů, prádla, textilu, ale i stříbrných předmětů viktoriánského a edwardiánského období, pocházejících z celého světa. Část sbírek tvoří porcelán z českých a německých porcelánek do r. 1930.

Muzeum se specializuje na výstavní činnost převážně z historie odívání a textilu z let 1850-1920 a sběratelství předmětů souvisejících s tímto obdobím. K dalším činnostem patří i vydavatelská činnost, realizace výstav pro jiná muzea a instituce či spolupráce na filmových projektech.

 

Otvírací doba a adresa:

St: 10.00-17.00, pouze na objednávku

Čt-ne: 10.00-17.00

Valdštejnská ul. 150/4, Praha 1 - Malá Strana

(u stanice metra A - Malostranská)

Aktuální informace o otevírací době najdete na oficiálních webových stránkách www.muzeumkouzlostarychcasu.cz a www.kouzlostarychcasu.cz. 

 

Muzeum Kouzlo starých časů je klubem členů, který umožňuje jednorázové vstupy i veřejnosti.


Akce v Muzeum Kouzlo starých časů

7.11.2021 - 30.12.2021
Viktoriánské Vánoce


Adresa: Valdštejnská 150, 11800 Praha