Pohádková chalupa

Kolinec

Areál plný zábavy a zážitků nejen pro děti.

Není to jen "nějaká" výstava skřítků na poličkách s nápisy nesahat, nedotýkat ... Jak nám hned na začátku povídání pan majitel Milan Poláček řekl - "děti nám to tu neničí, jen hledají skryté vady". 

Povídání s panem Poláčkem bylo samo o sobě pohádkově příjemné, provedl nás po celém pohádkovém království - od vodnického obydlí, přes čertovskou komůrku až po pohádkový les. Poté nás zavedl do prvního patra chalupy, do komnaty vladařů Zdeňka Trošky a krále Václava V. (pana Vydry) kde jsou k vidění korunovační klenoty a pokladnice s mincemi a hned v další místnosti je světnice skřítka Šumavouse. Při odchodu jsme si prohlídli "Terárium skřítků" a hurá na venkovní zážitky.

V ateliéru skřítka Šišouna si mohou děti kreslit, modelovat, vyrobit vlastní suvenýr či svého skřítka. A poté hurá do pohádkové zahrady.

V pohádkové zahradě naleznete čertí školu, věštírnu, sochu víly Gabrety - Šumavy, hmyzí hotel, obydlí různých šumavských skřítků, Perníkovou chaloupku, Kozín hrad Troškov a spoustu dalšího.

Můžete si zde zahrát pohádkový golf, kuličky, užít si sílu Mandalového kruhu, posezení na Lavičce lásky. Novinkou je expozice Klostermannovi Šumavy.

Po krásné pohádkové procházce si můžete dát malé občerstvení a v případě, že v pohádkové říši chcete strávit noc pod ochranou šumavských skřítků, můžete využít ubytování v malém autokempu ve vlastním stanu či karavanu, nebo přímo v pohádkové chalupě v apartmánu pro 3 - 6 osob. 

Otevírací doba je sezónní:

Květen, červen a září úterý - neděle 10:00 - 17:00

Červenec, srpen pondělí - neděle 10:00 - 18:00

Duben, říjen sobota, neděle + svátky 10:00 - 16:00

 

Majitelé pořádají i spoustu akcí pro děti i dospělé, sledujte naše webové i FB stránky, budeme se snažit o všech akcích informovat!!! 

Skupinám doporučujeme předem se objednat.

 


Bohužel nevíme o žádných akcích. Vy ano? Tak ji přidejte!

Adresa: 18, 34142 Kolinec