Statek Bernard

Královské Poříčí

Statek Bernard

Statek Bernard, který se svou činností zaměřuje na obnovení a propagaci tradičních řemesel, nabízí návštěvníkům mnohá lákadla. V našich dílnách můžete nejen nahlédnout pod ruce řemeslníkům, ale také si práci sami vyzkoušet. Připraveny jsou pro vás kurzy výroby svíček a mýdel, minout byste neměli truhlárnu nebo dílnu grafického designu.

 

Vedle řady kulturních akcí, jako jsou koncerty na nádvoří, řemeslné trhy nebo dětské dny, je pro turisty atraktivní rovněž návštěva Zábavně naučného centra řeky Ohře, které svou ojedinělou expozicí s interaktivními modely poskytuje zábavu i poučení.

Pobavení i poučení v jednom najdete v hravé moderní expozici Fotomuzea řemesel. Staňte se dobovým řezníkem nebo holkou z porcelánu, foťte se u toho a sdílejte:-)

Vzhledem k výhodné poloze Statku (10 km od Karlových Varů a 3 km od Sokolova) je tento vizuálně zajímavý, rustikální prostor hojně využíván nejrůznějšími firmami a institucemi za účely školení, exkurzí či rekreačních pobytů. V posledních letech se Statek Bernard stal také díky vyhlášené restauraci a penzionu zavedeným místem pro konání svatebních obřadů.


Bohužel nevíme o žádných akcích. Vy ano? Tak ji přidejte!

Adresa: Šachetní 135, 35601 Královské Poříčí