Ekocentrum DOTEK, Středisko ekologické výchovy a etiky SEVER, Brontosaurus Krkonoše

Volnočas, Výletní místo, Horní Maršov

Nabízíme relaxačně vzdělávací pobyty v magickém koutě východních Krkonoš. V těsném sousedství 450 let staré lípy a renesančního kostela od Carola Valmadiho se nachází nově opravená barokní fara. V roce 2013 byla dokončena její přestavba do podoby ekologicky šetrného domu a stala se tak výkladní skříní energeticky šetrných technologií, jako jsou kotle na biomasu, hliněné omítky, solární a fotovoltaické články nebo systém rekuperace vzduchu.

 V budově se nachází pokoje vhodné pro rodiny s dětmi, všechny s vlastním sociálním zázemím. Ekocentrum  provozuje vlastní jídelnu, která vaří z místních a bio surovin, každý den připravuje speciální menu i pro vegetariánské strávníky. V objektu se nachází stálá expozice Fara na dotek, která mimojiné ukáže originální černou kuchyni, půvabné divadélko v podsklepí, mechanický model vývoje krajiny v Krkonoších a mnoho dalších zajímavých her.

 Na obrovské zahradě je také přírodní divadlo, ukázka tradičních odrůd místní flóry a nezbytné stádo koz, které nám dělá společnost od jara do podzimu. V našem ekocentru tak můžete zažít i dojení koz a výrobu sýrů, rádi se přizpůsobíme vašim představám.

 V areálu bývalé fary se nachází i speciální návštěvnické centrum, které nabízí tematické výlety do okolí. Na Cesty na dotek se můžete vydat sami nebo s rodinou, s pomocí mapky, badatelského listu a pomůcek (např. dalekohledů) sami objevíte to nejzajímavější z východních Krkonoš. Nebo zůstanete v areálu DOTEKu a dáte přednost konkrétnímu programu se školeným lektorem. Rádi poradíme i v otázkách ohledně ekologicky šetrného vedení domácností nebo kanceláří.

 Ekocentrum DOTEK podporuje tzv. měkkou turistiku, která je šetrná k okolní přírodě. Pokud máte naše nejvyšší hory opravdu rádi, zkuste v nich bydlet šetrně. Těšíme se na vás!Bohužel nevíme o žádných akcích. Vy ano? Tak ji přidejte!

Adresa: Horská 175, 54226 Horní Maršov