Diashow DUHOVÁ AFRIKA OD SLONÍ ŘEKY ZA BÍLÝM ŽRALOKEM

Výstava, Volný čas

Ve své nejnovější diashow se Kateřina a Miloš MOTANI svámi podělí o své bohaté zážitky a poznatky zcesty napříč JIŽNÍ AFRIKOU, která jim učarovala svou neuvěřitelnou různorodostí, barevností a svými přírodními krásami. Úplně poprvé se objeví vjejich pásmu kromě nádherných fotografií i krátké videosekvence. Podkreslující podmanivá etnická hudba a procítěný komentář vtáhne každého diváka do dění, jakoby byl on sám na cestě.

Uprostřed buše plné AFRICKÝCH ZVÍŘAT objevují oba fotografové a cestovatelé také plno neznámých rostlin. Knezapomenutelným patří i nesčetná setkání smístními obyvateli. Znebezpečného Johannesburgu vede jejich cesta do Blyde River Canyonu a Krügerova parku. Od SLONÍ ŘEKY míří do Dračích hor - svýskytem těch nejstarších sánských jeskynních maleb. DIVOKÉ POBŘEŽÍ je uchvátí nejen svou nedostupností, nádhernou krajinou a dramatickým pohledem na moře, ale i původními barevnými hliněnými chýšemi, ve kterých stále tepe život, jako kdysi zastara.

Od Kapského města a krajiny směrem kMysu dobré naděje se nemohou dlouho odtrhnout. Stále je se na co dívat a nad čím žasnout. A Boulder Beach sroztomilými TUČŇÁKY nemá daleko od RÁJE. Kateřina sMilošem se poté vydávají do rozeklaných Cedrových hor, které na druhý den zachvátí zničující požár. Kolem západního pobřeží sohromnou kolonií terejů pokračují až do pouště KALAHARI. Po celou svou cestu zažívají další krásné, romantické, úsměvné i napjaté chvíle. Velryby vtuto dobu jihoafrické vody již opustily, ale BÍLÍ ŽRALOCI krouží okolo pobřeží po celý rok. Šance, že se podaří nějakého zahlédnout, je veliká. Motani na začátku své vysněné, celkem dvouměsíční cesty ještě netuší, že se každý den pro ně stane malým (někdy i větším) DOBRODRUŽSTVÍM.

VDUHOVÉ AFRICE žije duhový národ, vyvěšuje se duhová státní vlajka, u duhového vodopádu pobíhají duhové ještěrky, diamanty mají duhový lesk a letní bouřkovou oblohu zdobí - co jiného než DUHA.

Nejnovější, velmi pestrá diashow Kateřiny a Miloše MOTANI okořeněná špetkou dobrodružství, poprvé skrátkými videosekvencemi.

Diashow doplňuje nástěnný KALENDÁŘ "DUHOVÁ AFRIKA 2010".

Kontakty

www.motani.eu

Termíny