Festival otevřených sklepů

Volný čas

První Festival otevřených sklepů druhého ročníku vás pod heslem Víno a kultura ve sklepech jižní Moravy zve tentokrát na Znojemsko. Známí i méně známí vinaři vás ve svých sklepech přivítají přímo v historickém centru města Znojma a největších vinařských obcích v jeho těsné blízkosti - Šatově, Novém Šaldorfu, Hnanicích a Dobšicích.

Znojemsko je známé svým veltlínským zeleným, ryzlinky a voňavými sauvignony. Pro milovníky těchto vín se festivalem otevírá možnost ochutnat úžasná vína ze sklizně roku 2009, která může být na dlouho jednou z vůbec nejlepších v historii moravského vinařství. Přijďte srovnat poslední ročníky sami, seznámíte i s VOC víny tohoto vinařského regionu a nebude chybět ani gurmetský a kulturní program. Vše jako vždy přímo ve sklepech z rukou vinařů.

 

Jarní festival začíná oficiálně v sobotu 17. dubna, sklepy se otevřou od 10.00 do 21.00. V neděli pak pokračuje od 10.00 do 15.00, po oba dva dny s možností nákupu vín. V programu festivalu opět nebude chybět delikátní gurmetské menu s místními víny, tentokrát ve spolupráci s projektem www.ochutnejtemoravu.cz.

Informace o kulturním programu, možnostech výhodného ubytování a festivalové kyvadlové dopravě najdete na www.otevrenesklepy.cz.

 

Vstupenky v síti Ticketstream, objednávky pro skupiny telefonicky na čísle 515 903113.

 

Účinkují

Vinaři ze Znojma, Dobšic, Hnanic, Nového Šaldorfu a Šatova

Termíny