SVĚTOVÝ POCHOD ZA MÍR A NENÁSILÍ

Volný čas, Pro děti

Píseň Imagine zaplní Václavské náměstí, buďte u toho!

Co dokáže propojit 93 zemí světa? Co dokáže spojit tisíce organizací všech kultur a národností a aktivovat miliony dobrovolníků, kteří dennodenně pořádají desítky akcí ve všech světových městech? A co dokáže přimět tisíce Čechů, aby společně na Václavském náměstí zazpívali Lennovovo Imagine? Za vším stojí jeden společný hlas Světového pochodu za mír a nenásilí, jedinečné mezinárodní akce, která přijde začátkem listopadu i do Česka.

Světový pochod za mír a nenásilí je mezinárodní akce, jejímž smyslem je dát prostor všem, kdo nejsou spokojeni se současnou násilnou situací ve světě a chtějí pro změnu klepšímu také něco udělat. Pochod vyšel 2. října zWellingtonu na Novém Zélandu a během tří měsíců projde téměř celý svět a dojde až do Argentiny, kde bude 2. ledna 2010 zakončen.

Do Prahy přijde Světový pochod vneděli 1. listopadu a u této příležitosti proběhne řada akcí. Největší bude multikulturní MÍR party na Václavském náměstí - vúterý, 3.listopadu od 17hodin, na kterou jste všichni zváni. Společně se zde pokusíme o vytvoření nového světového rekordu vkaraoke spísní Imagine. Poté proběhne multikulturní průvod Prahou ve stylu karnevalu vRiu a na závěr vypustíme thajské lucerny přání, které již Prahu zaplavily vrámci akce Light the future 2. října a měly velký úspěch. Vrámci pochodu proběhne vČR také konference vSenátu Parlamentu ČR, 2.11. od 9hodin.

Záměrem pochodu je odstranění jaderných zbraní, postupného snížení počtu konvenčních zbraní a podpisu mezinárodních smluv o neútočení. Dále také dosáhnout toho, aby se vlády států zřekly války jako platného způsobu řešení konfliktů. Dalším důležitým cílem je uznat a oslavit to nejlepší ze všech rozmanitých kultur a národů na Zemi.

Termíny