Koncert sopranistky Ivy Ryzové na zámku Slatiňany

Volný čas


Přijměte pozvání do atraktivního prostředí slatiňanské zámecké knihovny na koncert sopranistky Ivy Ryzové, někdejší operní a operetní sólistky Moravského divadla v Olomouci. Jejími hosty budou Barbora Váchalová – harfa, členka orchestru Národního divadla v Praze a David Matoušek – violoncello, člen Pardubické komorní filharmonie. Zazní skladby G. F. Händela, B. Smetany, L. Janáčka a dalších.

Vstupné činí 120 Kč, rezervace a předprodej vstupenek v Infocentru Slatiňany, tel. 469 660 239.

 

Medailony účinkujících:

Iva Ryzová- soprán

pochází ze Slatiňan, vystudovala Akademii múzických umění v Praze, obor solový zpěv u Prof. Naděždy Kniplové a Prof. René Tučka. Po ukončení studia dostala angažmá v Moravském divadle Olomouc jako sólistka opery a operety. Nastudovala zde mnoho krasných rolí, jakými byly Mařenka v Prodané nevěstě od B. Smetany, Zerlina v Donu Giovannim od W. A. Mozarta, Euridika v Orfeovi v podsvětí od J. Offenbacha a mnohé další.

Barbora Váchalová- harfa

Vystudovala hudební fakultu AMU u prof. K. Patrase a prof. R. Kodadové. Od roku 1989 působí v Orchestru Národního divadla. Soustavně spolupracuje s různými sólisty, soubory i orchestry, jakými jsou Kvarteto Martinů, Mondschein Ensamble, Berg a dalšími. Je vyhledávanou interpretkou soudobé hudby a v české premiéře uvedla i několik zahraničních skladeb, např. od L. Beria.

David Matoušek- violoncello

Během studií absolvolval mistrovské kurzy u Františka Smetany, Evžena Rattaye a dalších. Kromě mnoha komorních koncertů vystupoval také jako sólista za doprovodu Severočeské filharmonie či právě Komorní filharmonie Pardubice, svého nynějšího působiště, kde působí od roku 2006 na postu vedoucího skupiny violoncell. Kromě dalších uměleckých aktivit se věnuje i pedagogické činnosti.

Termíny