Divadelní představení Aladin v zahradě zámku Kratochvíle

Volný čas, Pro děti


Rodinné divadelní představení Aladin zve do světa příběhů Tisíce a jedné noci. Vypráví barvitý příběh chlapce Aladina, který se prolíná s vyprávěním o králi Šahriarovi a statečné a moudré Šeherezádě. Před smysly diváka se rozprostírá cizokrajný a dálkou vonící svět putujících nomádů, moudrých vezírů, tajuplných míst, zahrad a paláců s bohatstvím mocných vladařů a králů. Dospívající chudý chlapec Aladin díky získané kouzelné lampě zázračně zbohatne. S pomocí džina, který splní každé jeho přání, se stane majitelem nádherného paláce, do kterého přivádí i svoji novou lásku - princeznu Badralbudur. Štěstí, ke kterému mu dopomohla kouzla a moc lampy, se však zdá být prchavé a nejisté. V souboji s mocným kouzelníkem, který o lampu od začátku příběhu usiluje a hodlá se jí za každou cenu zmocnit, se přeci jen musí mladý Aladin nakonec spolehnout na to, co mu žádná kouzla nemohou zajistit - svou odvahu, lásku princezny Badralbudur a věrnost malého vellblouda, přítele, se kterým se během svého putování potkává.

 

Délka představení: 60 minut

Doporučená věková hranice: 7+

Představení se hraje bez přestávky

 

Představení bylo vytvořeno v rámci projektů Marseille - Evropské hlavní město kultury 2013 a Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015. Je výsledkem spolupráce francouzského divadla Théâtre du Jeu de Paume v Aix-en-Provence a autorského týmu českých tvůrců, výtvarníků, loutkoherců a tanečníků soustředěných kolem režiséra a spolutvůrce scény Matěje Formana a Divadla bratří Formanů.

Francouzská premiéra proběhla v říjnu 2013 v Théâtre du Jeu de Paume, poté se Aladin vydal na turné po Francii, které trvalo až do prosince 2014. Česká premiéra představení se konala 26. 2. 2015 v Divadle Alfa v Plzni, jako součást Evropské divadelní sezóny v  rámci programu Evropského hlavního města kultury Plzeň 2015.

 

Akce je připravována ve spolupráci s městem Netolice

                                                      Znak města Netolice

a podpořena Jihočeským krajem.

                                                Logo Jihočeského Kraje

Termíny