Taneční workshop 2016

Kurzy, vzdělání, konference

Přijďte si vyzkoušet hned tři populární taneční styly. Akce probíhá od 14 do 17 hodin.
Street dance
 – zahrnuje všechny pouliční tance, ve kterých si nachází stále větší oblibu mladá generace. Mezi taneční techniky a styly, které lze do street dance zařadit, patří hip hop new style, hip hop old style (klasický, počáteční hip hop), hype, funky, součástí toho je jako úplně první lockin', dále pak poppin' a house. Všechny tyto tance jsou neoddělitelně spjaty s konkrétní hudbou a životním stylem.
Dancehall – v současnosti zřejmě nejpopulárnější styl vycházející z reggae. Vznikl jako tanečnější verzeroots reggae koncem 70. let, podle míst kde se scházeli tanečníci a vystupovaly soundsystémy. Jeho charakteristickým rysem je frázovaný zpěv, syrový rytmus a jenom částečný, skoro minimalistický hudební doprovod (v počátcích především rub-a-dub).
Jazz dance – určený k vystupování, zpopularizoval ho svou prací Bob Fosse, který se autorsky podílel na broadwayských představeních jako Chicago, Cabaret, Damn Yankees a The Pajama Game. Moderní jazz je základním prvkem muzikálů a často se objevuje ve videoklipech nebo v soutěžních tancích. 

Určeno pro: 10 - 99 let.

Vstupné:
1 lekce (1 hodina) – 50 Kč
2 lekce (2 hodiny) – 80 Kč
3 lekce (3 hodiny) – 100 Kč

Kontakt: Kateřina Štěpánková,katerina.stepankova@ddmpraha.cz. 

 

Kontakty

ddmpraha.cz

Termíny