Mezinárodní den památek 2016 na hradě Šternberk

Volný čas


Státní hrad Šternberk se pravidelně účastní jako jeden z mnoha objektů celonárodní akce Mezinárodní den památek. K této příležitosti připravujeme zajímavý program pro návštěvníky hradu.

Oslava Dne památek připadá v letošním roce na sobotu 16. dubna. Hrad Šternberk bude otevřen od 10 do 16 hodin, kdy začíná poslední prohlídka. Pro všechny návštěvníky se zájmem o historii připravujeme speciální komentované prohlídky s restaurátory. V prostorách hradu se setkáte s odborníky, kteří Vás seznámí s tajemstvím obnovy a zachování historického mobiliáře.  Výklad bude zaměřen na historický nábytek, vitráže a technická zařízení – osobní výtah. Osobní výtah posledních majitelů hradu Šternberk je v rámci památek v České republice unikát, který není běžně k vidění. Aktuálně restaurátoři intenzivně pracují na obnově kabiny a strojovny výtahu.

Navíc připravujeme vůbec poprvé prohlídky hradní půdy, která v loňském roce prošla společně se střechou generální rekonstrukcí. Návštěvníkům se tak naskytne ojedinělá příležitost navštívit běžně nepřístupné prostory.

Pro návštěvníky bude po celý den připravena sleva na vstupné do hradu. Za cenu základního okruhu budou moci shlédnout velký okruh „Celým hrad – Liechtensteinské sbírky a zaniklá šlechtická sídla“. Za vstupné zaplatí dospělí 110 Kč, děti do 15 let, studenti a senioři 75 Kč a rodinné vstupné pro dva dospělé a tři děti činí 295 Kč.

V sobotu 16. dubna budeme na hradě Šternberk slavit společně s restaurátory Mezinárodní den památek. Těšíme se na vaši návštěvu.

Termíny