Jarní koncert na jindřichohradeckém zámku

Volný čas


Koncert Jindřichohradeckého symfonického orchestru v Rytířském sále španělského křídla na III. nádvoří. Předprodej vstupenek v prodejně Bylinky, Zuzana Kořínková, nám. Míru, Jindřichův Hradec.

Program: W. A. Mozart: předehra k opeře Don Giovanni, W. A. Mozart: Klavírní koncert č. 23, F. Schubert: Symfonie č. 5 B dur.
Dirigent: Radek ŠalšaStudoval dirigování na Konzervatoři Brno a na Konzervatoři Jaroslava Ježka v dirigentské třídě profesora Hynka Farkače. Působil jako asistent dirigenta v brněnském souboru Ars Brunensis Chorus, několikrát se zúčastnil dirigentských kurzů u orchestru Městského divadla Brno a kurzů v Teplické filharmonii. Studoval na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze obor Hudební režie. V současné době působí jako umělecký vedoucí orchestru ČVUT, je dirigentem a uměleckým vedoucím komorního smíšeného pěveckého sboru ROSA a asistent dirigenta Kyjovského komorního orchestru.

Klavír: Paola Rapaj (Albánie)

Paola Rapaj se narodila v roce 1993 v Albánii. Poprvé se seznamuje s klavírem v 6 letech. Vystudovala hru na klavír na uměleckém lyceu Naim Frasheri.  Po studiích na uměleckém lyceu (2011) pokračovala v získávání zkušeností na známých školách v České republice. Od roku 2012 studuje klavír na Pražské konzervatoři ve třídě Adama Skoumala a na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze ve třídě doc. MgA. Jany Palkovské.

Přes svůj nízký věk má již mnoho domácích i zahraničních pódiových zkušeností. Byla součástí národních i mezinárodních klavírních soutěží, například (E.P.T.A) European Piano Teachers Association, Young Musician International Competition Citta di Barletta v Itálii, rovněž se zúčastnila různých workshopů s Kirsten Johnsonovou (USA) Marcelem Wormsem (Nizozemsko), Victorem Goldbergem (Izrael) atd.

Termíny