Festival lovecké hudby a myslivosti

Volný čas, Pro děti


3.9. - Soutěž trubačů 4.9. - Den sv. Eustacha   Víkendová akce s bohatým programem oslavující nejlepší tradice lovectví a myslivosti, po staletí prostupující mnoha obory lidské činnosti. 

Na pozadí legendy sv. Eustacha, jednoho z nejstarších patronů myslivosti uctívaného na Křivoklátsku již stovky let, budou návštěvníkům nabídnuty nevšední zážitky v pestrém průřezu kulturních a mysliveckých činností souvisejících s ochranou přírody.

V sobotu proběhne v tuzemsku ojedinělý Festival lovecké hudby a myslivosti, jehož se zúčastní sólisté a soubory zřízené či provozované organizačními složkami s. p. Lesy ČR a VLS ČR, ale i další, věnující se lovecké hudbě a mysliveckému troubení. V každé z pěti vyhlášených hudebních kategorií bude vybrán laureát, který obdrží originální festivalovou cenu.

Propozice festivalu ZDE

Přihláška k účasti ZDE

 

V neděli se můžete v programu Dne sv. Eustacha těšit na ukázky sokolníků s létajícími dravci, vábení zvěře a ptactva, vábení jelenů a průběh jelení říje, různá plemena loveckých psů, významné trofeje revírů Křivoklátska a Lánské obory, výstavu obrazů, dřevořezeb, knih a další odborné či umělecké literatury, koncert laureátů festivalu, atd.

Pro děti je připraven herní vzdělávací program s mnoha odměnami, na své si přijdou všichni obdivovatelé křivoklátské přírody.

V hradní kapli proběhne troubená mše, u kapličky sv. Eustacha na Zámeckém vrchu hudební odkaz myslivecké současnosti, ve kterém zazní obnovené premiéry nově nastudovaných skladeb historicky provázejících život obyvatel hradu a Křivoklátska, v podání jednoho z nejlepších souborů - Trubači OMS Přerov.

Hrad Křivoklát obnovuje tradici původního loveckého sídla českých králů a knížat, které je pokládáno za kolébku české myslivosti.

Termíny