Zahájení turistické sezony na Arcibiskupském zámku v Kroměříži

Volný čas, Pro děti


V pátek 18. a v sobotu 19. března 2016 se v Kroměříži uskuteční 6. ročník celostátního miniveletrhu poutních míst POUTNÍ DNY, které již tradičně zahajují turistickou sezónu v Kroměříži.

Poutní slavnost k Panně Marii Sedmibolestné se koná v kroměřížském chrámu sv. Mořice. Hlavní mše bude v pátek v 9.30 celebrována Mons. Janem Graubnerem. Následovat bude slavnostní zahájení miniveletrhu a vernisáž výstavy věrné kopie Turínského plátna v návštěvnickém centru Arcibiskupského zámku.
Těšit se můžete na prezentace poutních míst z České i Slovenské republiky nebo na veřejnou ochutnávku mešních vín ročníku 2015 v arcibiskupských sklepech.
Všichni návštěvníci Poutních dnů mohou využít zvýhodněné ceny prohlídkového okruhu VIA UNESCO (70 Kč namísto obvyklých 180 Kč) zahrnující prohlídku reprezentačních sálů Arcibiskupského zámku, zámecké věže a Květné zahrady včetně výstavy Kamélie v čajové zahradě. Součástí programu bude také poutní jarmark lidových řemesel pořádaný na Sněmovním náměstí před Arcibiskupským gymnáziem, kde budou moci nejen poutníci načerpat velikonoční inspiraci a občerstvit se teplými i studenými nápoji a výtečnými regionálními specialitami.

Termíny