Výstava Stopy Löw-Beerů ve vile Stiassni v Brně

Volný čas


Dodnes patrné stopy života jedné z nejvýznamnějších brněnských rodin z období první republiky mapuje výstava, jejíž premiéra proběhla vloni na jaře ve vile Löw-Beer. Nyní je její repríza k vidění ve vile Stiassni v otevírací době, tedy od pátku do neděle.

Umístění výstavy není náhodné – Gretu Tugendhat (rozenou Löw-Beer) a Hermine Stiassni nepojilo jen přátelství, ale také společná práce pro Ligu za lidská práva. Tato organizace se po nástupu Adolfa Hitlera k moci angažovala v zajištění finanční a praktické pomoci politickým uprchlíkům z Německa a později i Rakouska.

Výstava, která bude v bývalé kuchyni vily Stiassni k vidění do 8. května, mapuje obytné, průmyslové a další stavby na území města Brna, které dodnes připomínají osudy tří generací Löw-Beerů – rodiny významných průmyslníků ve vlnařství a cukrovarnictví. Brňané tyto objekty často míjí bez většího povšimnutí. Ambicí výstavy je připomenout hospodářské a stavební aktivity rodiny Löw-Beerů a zasadit je do historických souvislostí. Výstavu připravilo Muzeum Brněnska – vila Löw-Beer v Brně pod vedením kurátorky Petry Svobodové, vernisáž proběhla 3. února 2016.

Otevřeno pátek až neděle 10–17 h

Termíny