GUITAR RAY & THE GAMBLERS /IT/

Hudba

Lídre kapely, kytarista a zpěvák Ray Scona se ke hře dostal ve svých třinácti letech když začínal na kytaře Fender Strat, která ho i po třiceti letech koncertů provází každým jeho vystoupením. Jeho nekonečná láska a vášeň pro blues byla inspirována hudebníky jako Reed, Wolfs, Waters, BB King či TBone Walkers. Jeho styl je elegantní směsí kulatých tónů, které se prolínají s výraznými dynamickými zvraty a zaručeně Vás zvednou ze židlí.

Od roku 2002 se kolem Raye začala formovat parta hudebníků, kteří kromě světových bluesových festivalů začali válcovat koncertní pódia. Zlomovým bodem pro kapelu bylo v roce 2005 setkání s Jerrym Portnoyem, harmonikářem Muddyho Waterse, který hrál také například s Ericem Claptonem. Chemie mezi Jerrym a kapelou zafungovala okamžitě a započala senzační spolupráci, na kterou už jen pouhá myšlenka vyvolává husí kůži hudebníkům celého světa.

Titul spolupracovníka si mohou připsat také bluesmani jako Jerry Portnoy, Big Pete Pearson, Keith Dunn, Otis Grand, Paul Reddick, Lea Gilmore.

Termíny