Jak se budí Casanova na zámku Duchcov

Volný čas, Pro děti


Na velikonoční Velký pátek 25. března 2016 se opět otevřou brány zámku Duchcov a první letošní návštěvníky přivítá zámecké služebnictvo pana hraběte Josefa Karla Emanuela z Valdštejna, které je provede zámeckými komnatami.

Návštěvníky čeká nevídané překvapení - jako vůbec první uvidí a uslyší, co všechno se na zámku po dlouhé zimě probouzí a znovu ožívá. Po době dlouhého spánku se bude probouzet i samotný Giacomo Casanova, věhlasný zámecký knihovník pana hraběte. Ten návštěvníky naučí, jak se vyrábí klíč od zámku, a zároveň všechny zájemce přesvědčí, že každý klíč je od některých dveří, i od těch nejtajnějších, které vedou do třinácté zámecké komnaty.

Akci pod názvem Jak se budí Casanova spolupořádá zámek Duchcov a Divadlo V Pytli Petra Stolaře. Oživené prohlídky se budou konat v 10:40 a 12:40 hodin, délka jedné prohlídky bude cca 80 minut. Doporučujeme rezervaci prohlídky předem na telefonním čísle 417 835 301; rezervované vstupenky je nutné vyzvednout nejpozději 30 minut před konáním příslušné prohlídky.

Po dobu konání akce (od 10:40 do 14:00 hodin) se nebudou konat klasické prohlídky II. okruhu Casanova; v běžném provozu bude pouze I. okruh Valdštejn. Prohlídka III. okruhu Reinerova freska a proměny zámeckého areálu je možná pouze po dohodě se správou zámku na předchozí objednávku.

Termíny