Speciální dětské prohlídky hradu Šternberk – Technika je všude kolem nás

Volný čas, Pro děti


Hrad Šternberk myslí v nabídce programů na všechny věkové kategorie návštěvníků. Stranou tak nemohou zůstat ani děti. Již se stalo tradicí, že jsou do nabídky akcí zařazeny speciální prohlídky pro nejmladší návštěvníky. V roce 2016 se poprvé uskuteční třetí dubnovou neděli.

Termín dětských prohlídek s názvem „Technika je všude kolem nás“ je neděle 17. 4. 2016. Začátek jednotlivých prohlídek bude v 9.30, 11.00 a 14.00 hodin. Program o technickém zázemí hradu a každodenním životě jeho obyvatel je určen pro děti v předškolním a mladším školním věku (5 – 10 let) v doprovodu rodičů. Interaktivní program aktivně zapojí děti do prohlídky. Děti se krátce, věku přiměřenou formou seznámí s historií hradu Šternberk a blíže si prohlédnou předměty, které bývají často u běžných prohlídek opomíjeny. Společně s lektorem si děti popovídají o hygieně hradních pánů, osvětlení hradu, komunikaci se služebnictvem a dalších drobných zařízeních, které stejně jako nám dnes v běžné domácnosti usnadňovaly život i před sto lety na hradě. Prohlídky jsou určeny maximálně pro 15 dětí v doprovodu rodičů!!! Proto doporučujeme rezervaci. Prohlídky nejsou vhodné pro dospělé osoby!!!  Kontakt pro rezervaci: Tel. 585 012 935, 725 718 059, email: hrad.sternberk@npu.cz.

Speciální prohlídky pro nejmladší návštěvníky „Technika je všude kolem nás“ se uskuteční v neděli 17. dubna 2016. Na děti čeká zábava i zajímavé a netradiční informace. Těšíme se na vaši návštěvu.

Termíny