The Devil Makes Three

Hudba, Folk & Country
“Z každého města vede nějaká cesta. To jediné, co musíte udělat, je se na ní vydat,” říká Pete Bernhard.
Cesty kapely The Devil Makes Three posloužily jako inspirace pro jejich čtvrté album, debutové na labelu New West Records. Jmenuje se I’m a Stranger Here, produkoval ho Buddy Miller a skupina ho nahrála ve studiu Dana Auerbacha (Black Keys) Easy Eye Sound Studio v Nashville.

The Devil Makes Three jsou se svým americkým dřevním blues okořeněným punkem čerstvým závanem hudebního vzduchu. V jejich hudbě rozpoznáte vliv rozmanitých hudebních stylů, jako jsou ragtime, country, folk a rockabilly. Trio hudebníků vystupuje bez bubeníka – tvoří jej kytarista/frontman Pete Bernhard, hráč na basu Lucia Turino a kytarista Cooper McBean.
The Devil Makes Three vytvářejí most mezi hudebními styly. Vokální harmonie se proplétají akustickými nástroji a do převzatých písní vdechují život.

Od vydání svého debutu v roce 2002 hráli The Devil Makes Three po celé Americe a sklízeli úspěchy u nadšeného publika i hudební kritiky.

Vystupovali na mnoha festivalech včetně Austin City Limits Festival, Bonnaroo, na turné vystupovali s Willie Nelsonem, Emmylou Harris a Rodney Crowellem.

The Devil Makes Three pokračují na své cestě dál a tentokrát zamíří také do Evropy.
Termíny