Jak se vila mění v muzeum (vila Löw-Beer, Brno)

Volný čas


V rámci přednáškového cyklu Nový život v moderní architektuře se snaží organizátoři zavést posluchače na nejrůznější místa spojená s moderní architekturou a představit jejich proměnu k novému využití mnohdy značně odlišného od toho původního. V úterý 5. dubna půjde o představení Vily Löw-Beer, která byla nedávno představena veřejnosti jako muzeum s expozicí Svět brněnské buržoazie mezi Löw-Beer a Tugendhat.

V přednášce nazvané Jak se vila mění v muzeum představí kurátorka vily PhDr. Petra Svobodová nejen samotnou stavbu z počátku 20. století, která prošla ve třicátých letech významnou modernistickou přestavbou, ale především proces, kterým se objekt původně sloužící k rodinnému bydlení mění v muzeum. A protože se muzeum věnuje mimo jiné také architektuře, nebude chybět ani srovnání rodinného bydlení brněnských meziválečných podnikatelů.

Aktuální přednáška je předposlední akcí přednáškového cyklu. Ta poslední se bude věnovat protileteckému krytu pod brněnským Špilberkem a přednese ji PhDr. Pavel Paleček. Z vážných důvodů musel být termín této poslední jarní přednášky posunut z původně plánovaného 19. dubna na 12. duben.

Přednášky se konají v novostavbě přístupné z Preslovy ulice v úrovni zastávky MHD Marie Pujmanové. Začátek je vždy v 17 hodin.

Vstup volný, součástí akce není prohlídka vily Stiassni.

Termíny