Řecká sobota na hradě Veveří

Volný čas


První červnová sobota na hradě Veveří bude letos opět patřit všem přátelům Řecka a řecké kultury. Se svým bohatým kulturním, historickým a gastronomickým programem se již zařadila mezi tradiční akce konané na hradě Veveří.

 

  • taneční vystoupení souborů Prometheus a poprvé také Antigoni z Krnova
  • výuka řeckých tanců pod vedením Lycea Řekyň v České republice
  • vystoupení dětského hudebního souboru flétny a dramatického oddělení ZUŠ Vítězslavy Kaprálové
  • historická výstava o významných Řecích žijící na území monarchie obohacená o nové informace
  • program pro děti
  • hudba a řecké občerstvení po celý den

 

Akce „Řecká sobota na hradě Veveří“ je jedinečná tím, že se zde prezentují současně organizace a instituce, které se v Brně a v České republice zabývají Řeckem a řeckou kulturou. Organizátoři chtějí touto akcí zprostředkovat veřejnosti zejména kulturní tradice a historické vazby Moravy na Řecko.  

Nejen milovníci Řecka se mohou těšit například na krojované vystoupení tanečníků Lycea Řekyň v ČR, souboru Prometheus a souboru Antigoni z Krnova. Všichni zájemci budou mít během dne možnost si tance sami vyzkoušet za doprovodu zkušených lektorů. Pro rodiny s dětmi budou připraveny tematické atrakce a speciálně upravený program s lektory tanců. Návštěvníci budou mít také možnost si prohlédnout inovovanou výstavu "Řekové ve Vídni, v Brně a na Moravě a jejich příspěvek k budování Evropy".

Novinkou bude vystoupení hudebního souboru flétny a dramatického oddělení ZUŠ Vítězslavy Kaprálové, v němž propojí řeckou hudbu s klasickými řeckými bájemi a pověstmi.

Letošním ročníkem bude návštěvníky hudebně provázet skupina Prometheus, s koncertním vystoupením se připojí také Jannis Moras.

Termíny