Dětský velikonoční jarmark na hradě Šternberk

Volný čas, Pro děti


Na poslední březnový víkend připadají nejvýznamnější církevní svátky v roce – Velikonoce. V tomto období připravujeme pravidelně bohatý program. Vrcholem bude již tradičně dětský velikonoční jarmark plný tvořivých dílen pro děti i rodiče.

Jarmark se uskuteční v sobotu 26. března. Začátek je naplánován na 10 a konec na 16 hodin. V prostorách hradu, nádvoří i hradního parku můžete strávit příjemný den plný zábavy. Vstupné na jarmark činí symbolických 30 Kč, nejmenší děti do 3 let mají vstupné zdarma. Při zakoupení vstupenky na prohlídku hradu je vstup na sobotní jarmark zdarma.

Ve vnitřních i venkovních prostorách hradu budou připraveny tvořivé dílny zaměřené na výrobu tradičních velikonočních předmětů. Nejen děti uvítají možnost vyzkoušet si výrobu rozličných velikonočních dekorací, pletení pomlázek nebo zdobení kraslic. Vše pod vedením profesionálních i amatérských řemeslníků a umělců. Všechny výrobky si děti odnášejí domů. Na dolním nádvoří budou připraveny ukázky dravců a zvířat ze stanice ochrany přírody HLUK. Návštěvníci hradu si mohou vybrat ze dvou druhů prohlídek - klasické a speciální velikonoční. Poslední prohlídka hradu bude začínat v 15 hodin.

Hrad Šternberk bude otevřen po celou dobu velikonočních prázdnin. Od čtvrtka 24. do pondělí 28. března vždy od 10 do 15 hodin. Poslední prohlídka hradu bude začínat v 15 hodin. Podrobnější informace o dění na hradě naleznete na stránkách www.hrad-sternberk.cz. Těšíme se na vaši návštěvu.

Termíny