Křest publikace Praha Václava Havla

Kurzy, vzdělání, konference

Slavnostní uvedení knihy Zdeňka Lukeše.

Kniha Praha Václava Havla (Knihovna Václava Havla, 2016) přibližuje stavby naší metropole, které jsou spojeny s osudy dramatika, disidenta a prezidenta. V několika kapitolách představí na snímcích Pavla Hrocha a dalších fotografů budovy, vytvořené jeho dědečkem a otcem, jako byl palác Lucerna nebo barrandovské stavby, dále místa spojená s Havlovým dětstvím a mládím, érou úspěšného dramatika i disidentským obdobím.

V letech, kdy byl Havel prezidentem, osobitě přispěl k vlídnější tváři areálu Pražského hradu, a nechybí ani místa spojená s posledními léty jeho života. Je to mozaika staveb nejrůznějšího poslání – od oblíbených hospůdek, kaváren a divadel přes byty disidentů, vyšetřovny StB a věznice, až po nové hradní intervence. Na sedmdesát staveb a prostranství Prahy je řazeno chronologicky, nechybějí životopisné údaje, vázané k jednotlivým životním údobím, podrobné mapy a slovníček architektů.

Večerem provází a otázky klade architekt a programový ředitel mezinárodního festivalu a konference pro obyvatelnější města reSITE Osamu Okamura.

Termíny