DESIGN V OBLACÍCH VE ZLATÉM JABLKU

Výstava, Volný čas

Již podruhé se do Zlína vrací přehlídka moderního designu Zlin Design Week. Její součástí je i instalace Design v oblacích, kterou si mohou prohlédnout návštěvníci obchodního a zábavního centra Zlaté jablko od 18. dubna do 1. května. Vystavena jsou jak díla mladých designérů, tak i tradičních firem. Nebudou chybět ani legendární plastové hračky z Fatry.

 

V designovém nebi se ocitnou návštěvníci Zlatého jablka, kteří sem zavítají mezi 18. dubnem a 1. květnem. Právě v těchto dnech zde mohou spatřit originální díla současného designu – auta, nábytek, jízdní kolo, ale i kabelky a hračky. Jejich tvůrci jsou zejména mladí designéři a studenti, k vidění jsou však také výrobky z kolekcí zavedených firem.

 Všechny exponáty jsou zavěšeny v galerii obchodního centra, je možné je tak sledovat z různých výšek a stran. V jednotlivých poschodích nákupní galerie jsou umístěny rozšířené informace o vystavených exponátech, doplněné o odpočinkovou zónu se sedacími vaky.

 Zlin Design Week je projekt organizovaný studenty Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Jeho součástí je také soutěž Talent Design, odborná konference, workshopy pro veřejnost či expozice a výstavy po celém centru Zlína, zejména pak na náměstí Míru a v areálu bývalých Baťových závodů. Letošním jednotícím tématem jsou „Prachy“.

 

Více na www.zlatejablko.cz

Termíny