Zahrady Pražského hradu

Kurzy, vzdělání, konference

Přednáška je určena pro: průvodce Prahou, průvodce cestovního ruchu, studenty, učitele, zájemce o historii z řad laické veřejnosti. 

19. září 2016   Při procházce Královskou zahradou, která je nejstarší okrasnou zahradou Pražského hradu, se seznámíme s její historií, pěstitelskou tradicí a zajímavými rostlinami. Přiblížíme si její významné stavby od období renesance až po současnost. Nahlédneme i do moderní nové oranžerie, kde právě rozkvétají cizokrajné citrusové rostliny. Také se dozvíme, proč zdejší fontána zpívá, jak to bylo s Ivem Mohamedem a jaké pozoruhodné dřeviny a keře v zahradě rostou.

21. září 2016  Vznik Jižních zahrad Pražského hradu, které jsou tvořeny zahradou Rajskou a Na Valech, je úzce spjat s osobou Rudolfa II. a také prezidenta T.G.Masaryka. Při procházce se podíváme právě na prezidentova nejoblíbenější místa k odpočinku. Připomeneme si historii zahrad a zastavíme se u nejstaršího stromu na Hradě a pokocháme se jedinečnou vyhlídkou na Prahu. Seznámíme se i s pozoruhodnými architektonickými prvky zahrady, které jsou dílem slovinského architekta J.Plečnika.

Přednáška se uskuteční přímo v zahradách Pražského hradu, kde vyslechnete odborně fundovaný a velmi poutavý výklad  PhDr. Františka Kadlece. 

Můžete si zakoupit oba termíny, nebo pouze jeden vybraný termín 

Akční cena  za obě lekce dohromady: 600 Kč (cena obsahuje desky a papíry na psaní, osvědčení o absolvování) - tento odkaz se týká zakoupení obou přednášek za 600 Kč

Cena jednotlivé lekce: 350 Kč (cena obsahuje desky a papíry na psaní, osvědčení o absolvování)

Zahájení: v 16:00 - místo srazu bude upřesněno pro přihlášené účastníky
Doba trvání: cca 2 - 2, 5 hodiny

Přihláška a platba je nutná PŘEDEM - PLATBA NA MÍSTĚ NENÍ MOŽNÁ 

KAPACITA je omezena na 20 osob!!! 

Termíny