Roudnický košt

Výstava, Volný čas

Již počtvrté se otevřou brány roudnického lobkowiczkého zámku pro ROUDNICKÝ KOŠT. V sobotu 11. 6. 2016 od 11 hod. se tak komnaty a nádvoří zámku stanou zázemím pro vinaře, malovinaře a vinařství. V interiérech čeká na návštěvníky přehlídka vín z celé vinařské oblasti Čechy. Na nádvoří se představí regionální výrobci a řemesla z Ústeckého kraje.

Ze všech vinařů, malovinařů a vinařství si sami návštěvníci mohou zvolit toho NEJ v anketě Vinař koštu. Hlasovací lístek do ankety je součástí vstupného, které činí 100 Kč v předprodeji a 120 Kč na místě. Vstupné zahrnuje také katalog vinařů a degustační skleničku, která návštěvníkům zůstává i po akci. Ochutnávky jednotlivých vín probíhají formou nákupu za žetony. Dva žetony jsou součástí vstupného, další žetony jsou v prodeji po dobu trvání akce.

K dispozici bude zámecká terasa s občerstvením a posezením s nádherným výhledem na České středohoří. Akce je vhodná i za špatného počasí.

Před začátkem koštu se slavnostně otevře nově vysazená vinice Lobkowiczkého zámeckého vinařství přímo v areálu zámku s výhledem na Karlovo náměstí.

Na nádvoří budou probíhat prezentace regionálních výrobců a řemesel z Ústeckého kraje.

Termíny