NÁŠ KRAJ A FILM - víkend pro ctitele stříbrného plátna v Bystřici pod Hostýnem

Film, Volný čas, Turistika

Filmovou přehlídku Náš kraj a film pořádá ve dnech 15.–17. dubna 2016 město Bystřice pod Hostýnem ve spolupráci s Filmovým klubem Bystřice pod Hostýnem, Asociací českých filmových klubů a pod záštitou Podhostýnského mikroregionu. Konat se bude v prostorách Společenského domu Sušil.

 

 

Jde o první ročník akce navazující na tradici oblíbených setkání v hostýnských horách pořádaných bystřickým filmovým sběratelem a znalcem Vítězslavem Tichým pod názvem Filmový Tesák. S prvním ročníkem nové filmové přehlídky se letos, po řadě úspěšných jednání, mnohá dobrodiní této akce pro ctitele stříbrného plátna vracejí zpět.

 

 

Jak už název napovídá, promítat se budou filmy inspirované či jakkoliv jinak spojené s naším regionem, v jednom případě dokonce přímo s městem. Ústředním snímkem přehlídky by měl být barevný, širokoúhlý a v době svého vzniku unikátní film Jiřího Hanzelky, Miroslava Zikmunda a Jaroslava Novotného z roku 1961 „Je-li kde na světě ráj“. Setkáte se s filmovým historikem PhDr. Pavlem Taussigem, ale i s hosty PhDr. Petrem Novotným a Ing. Jiřím Novotným – syny zlínského filmaře Jaroslava Novotného, s historikem Ondřejem Machálkem, popř. Jiřím Blažkem, scénáristou filmové řady Legenda o živých mrtvých. Na programu jsou však i další filmy jakoPortáši, Touha, Hurá za ním, Tichá bolest, Domácí péče a další.

 

 

Videoupoutávka na https://www.youtube.com/watch?v=mV-r1dyCzHM

 

 

Všechny projekce letošní filmové přehlídky se uskuteční v Kině Klub Sušil v Bystřici pod Hostýnem a v horním salonku Společenského domu Sušil. Na místě bude možné zakoupit souhrnnou vstupenku na všechny projekce a besedy v hodnotě 300 Kč a zlevněnou pro členy filmových klubů za 200 Kč. Je připraveno také vstupné na kteroukoliv jednotlivou projekci podle vlastního výběru v ceně 70 Kč, pro členy FK za 45 Kč.

 

 

Více na www.mubph.cz

Kontakty

www.mubph.cz

Termíny