Jarní slavnosti a Brány památek dokořán Napajedla

Volný čas, Pro děti

Jako každý rok oslavíme svátek našeho patrona sv. Jiřího tradičními Jarními slavnostmi. Ve stejný den, sobotu 23. dubna, se všem návštěvníkům otevřou i napajedelské památky.

Masarykovo náměstí naplní stánky s regionálními potravinami, ručními výrobky a přírodní kosmetikou na jarním Farmářském a řemeslném trhu. Nechybí zde stromky, sazeničky, čerstvé i sušené bylinky a samozřejmě i tradiční kompost na zahrádky, které se pomalu probouzí po dlouhé zimě k životu. Domácí pivo z bzeneckého pivovaru, víno z černého rybízu nebo fair trade kávu si návštěvníci můžou vychutnat při vystoupení dětí z DDM Matýsek, divadelního souboru nebo poslechu hudby. 

V areálu napajedelského hřebčína je pak od 13 hodin připraven pestrý program pro děti, projížďky na ponících, parkurové a drezurní ježdění, přehlídka plemenných hřebců, hry a soutěže s DDM Matýsek a mnoho dalšího. Součástí doprovodného programu bývá přehlídka agility, posezení s hudbou a nechybí ani občerstvení s domácím pivem a vínem. Velký zájem bývá o nabídku menu přímo v hřebčínu, takže si všichni můžou užít celý den se svojí rodinou a přáteli a nemusí odbíhat domů vařit. Exkurze s průvodcem jsou samozřejmostí.

Ve stejný den probíhá také akce Brány památek dokořán, při které se nejvýznamnější napajedelské památky otevřou veřejnosti zdarma nebo za snížené vstupné. 

Program Jarních slavností a o otevřených památek: 

Farmářský a řemeslný trh
8:00 - 12:00

Vystoupení dětí z DDM Matýsek
9:00, Masarykovo náměstí, zdarma

Zvířátka a loupežnice (Divadelní soubor Zdeňka Štěpánka)
9.30, Kostelní schody, zdarma

Radniční věž 
vyhlídky na město
13:00 - 17:00, vstup zdarma

Kostel  sv.Bartoloměje
10:00 - 16:00, vstup zdarma 

Muzeum
10:00 - 16:00, vstupné se slevou 50%

Zámek 
10:00 - 16:00, prohlídky a kavárna, vstupné se slevou 50%

Hřebčín
Jarní slavnosti, exkurze
13:00 - 16.00, vstupné dobrovolné

Termíny